چلو زعفرانى با رز کره ای


  
براى ٤ نفر

مواد لازم
٤ پيمانه برنج باسماتى اعلا
٢ قاشق غذاخوری برنج دودى
١ قاشق غذاخوری ابليمو
٢ قاشق غذاخورى زعفران دم كرده غليظ
١/٢ دسى ليتر روغن مايع براى زير ته ديگ
٢ قاشق غذا خورى كره
١ قاشق گلاب يا چند دانه هل در صورت تمايل
ته ديگ مورد علاقه سيب زمينى يا نان
به اندازه لازم نمك
چند تكه يخ

طرز تهيه

از روز قبل برنج را خوب ميشوريم و با نمك و اب خيس ميكنيم، اب حدود دو سانت بيشتر از سطح برنج ميبايد باشد.
مقدار ابى كه براى جوشاندن برنج استفاده ميكنيم حدود چهار سانت بايد بيشتر از سطح برنج باشد.
اب رو جوش مى اوريم و برنج و بهمراه نمك و ابليمو به اب جوش اضافه ميكنيم. مقدار نمك وقتى مزه ميكنيم بايد خوش نمك و يكم شور مزه باشد.
ابليمو رو هم براى اينكه برنج شيشه اى و شفاف بشود اضافه ميكنيم.
چون كيفيت برنج ها با هم فرق ميكند مدت پخت برنج ها هم كاملا متفاوت ميباشد.
برنج وقتى اماده اس كه هم قد كشيده باشد و هم وقتى بين دو انگشت فشار ميديم وسط ان خام و اطراف ان له ميشود، وقتى كه برنج باب دندان شد چند تكه يخ را اضافه ميكنيم تا پخت برنج كاملا متوقف شود و يک شوك به برنج وارد شود، اين كار باعث بلند قد تر شدن برنج ميشود.
برنج را ابكش ميكنيم و يک مقدار اب گرم روى برنج ميريزم تا نشاسته اضافه برنج شسته شود.
ته قابلمه مورد نظر را روغن ميريزيم و با سيب زمينى يا نان ميپوشونيم، برنج را در قابلمه ميريزيم و اطراف برنج را جمع ميكنيم كه به بدنه برخورد نداشته باشد، روى برنج يك قاشق گلاب يا چند دانه هل باز شده مى ريزيم. (در صورت تمايل)
در قابلمه را با حوله تميز ميپوشونيم روى حرارت متوسط ميگذاريم تا بخار جمع كند به اصطلاح عاميانه دم بياورد ( حدود ٥ دقيقه) بعد حرارت را كم ميكنيم اجازه ميدهيم حدود يك ساعت برنج دم بكشد.
كره را روى برنج ميديم و اروم مخلوط ميكنيم. حدود يك پيمانه از برنج را با زعفران مخلوط ميكنيم. بقيه برنج را در ظرف مى كشيم و با برنج زعفرانى تزيين ميكنيم.

برای درست کردن کره به شکل رز من از چاقوی مخصوص گریپ فروت استفاده کردم. کره را از یخچال بیرون می آوریم و با چاقو یه برش نازک بر میداریم و سریع فرم میدیم و لبه های برگ را به بیرون میدیم و برش بعدی را برعکس میکنیم به شکل برگ دانه دانه به روی هم وصل میکنیم. و سریع در فریزر میگذاریم. وقتی رز کاملا یخ زد اماده برای سرو شدن یا بسته بندی در فریزر میباشد.

6380cookie-checkچلو زعفرانى با رز کره ای
نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*