دلمه برگ مو ويدا پز


براى ٣٠  عدد دلمه

مواد لازم
٢٥٠ گرم برگ دلمه

مواد لازم داخل دلمه
٤٠٠ گرم مخلوط گوشت گوسفند و گوساله چرخ كرده
١ عدد پياز متوسط نگينى خرد شده
٢ قاشق روغن زيتون
١ قاشق مربا خورى زردچوبه
٤ قاشق غذا خورى زرشك
١ عدد پيازچه ريز خرد شده
٥٠ گرم مخلوط سبزى ريحان، جعفرى، شاهى تازه
١/٢ پيمانه عدس
١/٢ پيمانه برنج دودى
به مقدار لازم نمك و فلفل

مواد لازم سس دلمه
٣ قاشق غذا خورى عسل
٢ قاشق غذا خورى آبليمو تازه

طرز تهيه
برگ دلمه ها را از قسمت شاخه جدا ميكنيم و خوب ميشوريم و مرتب روى هم ميچينيم. آب و كمى نمك را در يك قابلمه بزرگ به جوش مى آوريم، حرارت اجاق گاز را كمى كم ميكنيم و برگ دلمه ها را اضافه ميكنيم، با يك قاشق چوبى بلند برگها را فشار ميدهيم تا همه با هم حدود ٥ دقيقه پخته شوند، در آبكش ريخته و آب سرد روى آنها مى ريزيم. به اين متد بلنشيا (blanchere) ميگن در آشپزى كه يك شوك  از آب جوش به آب سرد ميگن و باعث پخت كوتاه و از بين رفتن باكترى در ماده غذايى ميشود. ( كيفيت برگ دلمه با هم فرق دارد پس دقت كنيد در حد نرم شدن پخته شوند.) رنگ برگها از سبز چمنى به سبز ارتشى تغيير پيدا ميكند.

طرز تهيه مواد داخل دلمه
برنج را از چند ساعت قبل با نمك و آب خيس ميكنيم، آب را جوش مى آوريم و برنج را ميپزيم، در حدى كه كمى خام بماند.
برنج را آبكش ميكنيم كنار ميگذاريم. عدس را شسته و با كمى آب و نمك ميپزيم.
سبزى ها را شسته و ريز خرد ميكنيم.
پياز را با روغن زيتون در حد طلايى شدن سرخ ميكنيم، بعد گوشت ، زردچوبه، نمك و فلفل را اضافه ميكنيم و خوب تفت ميدهيم تا گوشت كاملا قهوه اى رنگ شود.
٣ قاشق غذا خورى زرشك را اضافه ميكنيم و حدود ٥ دقيقه تفت ميدهيم تا زرشك كاملا نرم شود.
پيازچه خرد شده، برنج پخته، سبزى خرد شده و عدس را اضافه ميكنيم، كمى ميچشيم تا مطمئن از كافى بودن نمك و فلفل در مواد دلمه بشويم.
بصورتى كه در تصوير بالا ميبينيد، يك برگ بزرگ و يك برگ كوچك از قسمت پشت برگ روى هم قرار ميدهيم، يك قاشق غذا خورى از مواد را وسط آن ريخته و بصورت بقچه سفت ميبنديم. (عربها معمولا به شكل سيگار ميپيچند ولى ما ايرانى ها بشكل بقچه ميپيچيم.)
يك تابه بزرگ را چند قطره روغن زيتون ميريزيم و دلمه ها را به طور مرتب توى آن ميچينيم. ( نكته مهم: علت استفاده از تابه بزرگ اين است كه وقتى سس را روى دلمه ها داديم به كف ظرف ميرود و اين باعث ميشود كه فقط دلمه هاى كف ظرف مزه دار شوند و دلمه هاى رديف بالا به خوشمزه گى رديف پايين نشوند.)
يك پيمانه آب روى دلمه ها همراه با يك قاشق غذاخورى زرشك ريخته و روى حرارت خيلى كم حدود يكساعت ميگذاريم كه با در بسته خوب دم بكشد.
براى سس دلمه عسل و آبليمو را خوب با هم مخلوط ميكنيم و روى تمام دلمه ها بطور مساوى ميريزيم و براى بار دوم روى حرارت كم به مدت يكساعت ديگر اجازه ميدهيم تا دم بكشد.
من چون از بوى لپه هم در دلمه و هم در كوفته خوشم نمياد از عدس استفاده كردم كه بنظر خودم ده برابر خوشمزه تر از لپه است.
از ريحان، شاهى و پيازچه تازه بجاى سبزى دلمه استفاده كردم.
از زرشك هم بجاى كشمش چون توى خونه ما كشمش طرفدار نداره.
اين دلمه طعمى بسيار خوشمزه و بوى خيلى مطبوعى دارد،  بدون گلوتن و كم چرب هستش كه براى دوستانى كه آلرژى به گلوتن دارند بسيار خوراكه مناسبى است.
اميدوارم كه درست كنيد و خوشتون بياد و كامنت از تجربه اتون براى من بگذاريد.

نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*