تزیینات کریسمس و شب یلدا

دانمارک بخاطر نزدیک بودنش به قطب شمال همیشه سرده، زمستون هم بیش از حد سرده  و ساعت ۴ بعد از ظهر کاملا هوا تاریک میشود که خیلی دیپرس کننده است.
ولی خوشبختانه از اول نوامبر بخاطر جشن کریسمس تمام کشور رنگ و بوی دیگری بخودش میگیرد که بسیار زیباست.
من در روزهای تعطیل از پیاده روی در جنگل و طبیعت خیلی لذت میبرم. معمولا یک کیسه نایلونی و قیچی باغبانی در جیبم دارم، شاخه های خشک درخت کاج، خزه و شاخه های خزه زده را جمع میکنم و با خودم برای تزیینات مختلف برای روی میز و گوشه و کنار خونه استفاده میکنم.
فقط شمع، خمیر گل رس، گل و گیاه و توپک های شیشه ای براق مخصوص کریسمس میخرم و از ظرفها و گلدونهای قدیمی که دارم استفاده میکنم.
توی ظرفهای مورد نظر خمیر گل رس را خوب باز میکنم، شمع را در مرکز قرار میدهم. با خزه و برگهای کاج البته با رعایت هارمونی رنگها میپوشونم. بعد با شاخه و کاج و چیزهایی که دارم تزیین میکنم. در آخر با توپک های براق کریسمس کمی شیکترش میکنم و تافت مو میزنم و اکلیل طلایی یا نقره ای میپاشم روی قسمتهایی که دوست دارم. اگر که اسپری اکلیلی دارید از اونم میتونید استفاده کنید.
گلهای پیازی مثل سنبل خیلی در فصل کریسمس استفاده میشود اگر به تصویر شماره دو دقت کنید من در یک فنجون آنتیک کاشتم و دورش را با خزه پوشاندم، اسپری اکلیلی زدم و با پروانه چینی که داشتم تزیین کردم. خیلی ساده است ولی بنظرم زیباست. در تصویر شماره ۳ یک کاج بزرگ را لابه لاش خزه گذاشتم، چراغ زدم و روی گلدون سفالی خره زده گذاشتم.

گذاشتن شمع و گل و گیاه در گوشه کنار خونه و چراغانی کردن بیرون خونه یک صفا و روح خاصی به خونه میبخشد که این فصل را بسیار زیبا میکند.
از این فرصت استفاده کنیم و به بهانه این جشن و جشن زیبای یلدا خانهایمان را با صفا تر کنیم.
امیدوارم که شما عزیزان هم تزیین کنید و عکسهای تزیینات خودتان را برای من بفرستید.

نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*