ته چين مرغ

براى ۵ نفر

مواد لازم پلو
۲ ۱/۲ پيمانه برنج باسماتى اعلا
١/٢ پيمانه برنج دودى اعلا
٣ عدد زرده تخم مرغ
۱ ۱/۲ پيمانه ماست چكيده (٤٠٠ گرم)
١ قاشق مرباخورى زعفران ساييده
١ دسى ليتر روغن زيتون بى بو

مواد لازم تزيين
٩٠ گرم زرشك
٣ قاشق غذاخورى شكر
۵۰ گرم خلال بادام
۵۰ گرم خلال پسته

مواد لازم مرغ
٢ عدد فيله مرغ (٣٠٠ گرم)
١ عدد پياز
۵۰ گرم كره
١ قاشق چايخوری پاپريكا
كمى پودر سير
كمى فلفل چيلی
كمى پودر زيره
نمك به مقدار كافى

طرز تهيه
هر دو نوع برنج را با هم مخلوط ميكنيم و خوب ميشوريم با نمك از يك روز قبل خيس ميكنيم.
طبخ مرغ خيلى مهم است بايد خيلى خوش طعم باشد و گوشت بافت خودش و از دست ندهد يعنى نه خام و نه له بشود.
مرغها را در كره و همراه ادويه ها كاملا سرخ ميكنيم و نمك ميزنيم حدود نصف پيمانه آب اضافه ميكنيم همراه با پياز پوست گرفته و نصف شده با حرارت ملايم ميپزيم (حدود نيم ساعت)
تقريبا دو قاشق غذاخورى از آب مرغ بايد باقى بموند، اگر آب باقيمانده زياد بود در قابلمه رو بر ميداريم تا آب زيادى بخار بشود. كنار میگذاریم تا خنك بشود.
زعفران را چند قالب يخ اضافه ميكنيم تا خوب رنگ بگيرد. نصف ماست را همراه يك زرده تخم مرغ و يک مقدار از زعفران همراه با دو قاشق آب مرغ باقى مانده مخلوط ميكنيم.
فيله مرغ رو با دست تكه تكه ميكنيم و به سس مورد نظر اضافه ميكنيم.
بايد چند ساعتى در ظرف در بسته در يخچال نگه دارى كنيم تا خوب مزه دار بشود. ميتونيم از يك شب قبل انجام بدهیم.
آب برای برنج را جوش مى آوريم و برنج را همراه نمك به آب اضافه ميكنيم. حد جوش خوردن برنج خيلی مهم است، بايد نيمه خام بر داريم يعنى وقتى دانه برنج فشار ميدهیم توش خام ولى دورش کمی نرم باشد. بعد ريختن برنج تو سبد یکم آب گرم روى برنج ميگيريم تا نشاسته زياد برنج شسته بشود.
بقيه ماست را با زعفران و دو زرده تخم مرغ و كمی نمك با هم مخلوط ميكنيم، با ١/٣ از برنج  مخلوط ميكنيم.
دقت كنيد ظرف مورد نظر حتما نچسب و ديواره آن بهتر است كه كوتاه باشد (قطر ظرف ٢٤ سانت)
روغن زيتون را كف ظرف ميريزيم رديف نخست برنج همراه با سس مخلوط شده و رديف دوم مرغ با سس را به دقت روی برنج ميريزيم و در رديف آخر برنج سفيد.
روى حرارت نيمه متوسط میگذاریم، در قابلمه را حوله تمیز میپیچیم. وقتی كمی دم آورد حرارت را كم ميكنيم و اجازه میدهیم كاملا دم بكشد. (حدود ٢ ساعت) تا ته ديگ طلايی و عالى  بشود.
زرشك با دو قاشق غذاخورى آب و سه قاشق غذا خورى شكر (شيرينى زرشك بسته به سليقه خودتون داره ميتونيد كم يا زيادش كنيد) يک جوش ميدهیم تا زرشك نرم بشود اجازه ميدهیم تا آب بخار بشود يكم زعفران و يكم كره به زرشك اضافه ميكنيم.
خلال بادام و پسته رو هم جدا جدا تفت ميدهیم تا بوى خامى گرفته بشود. خلال بادام و پسته را میتوانید کمی گلاب بهشون اضافه کنید اگر از آجیل بو داده خوشتان نمیاد و کمی تفت بدهید بعد روی ته چین بریزید.
در آخر در يك سينى شيك، ته چين و بر ميگردانیم و تزيين ميكنيم. اين خوراك سنتى لذيذ يكم به حوصله و وقت احتياج دارد تا عالى بشود. يك خوراك كاملا تكنيكى كه زياد ساده نيست ولى نتيجه اش عالی است.

نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*