كاپ كيك گلابى تر

 برای ۱۵عدد کاپ کیک

مواد لازم كيك
۱۵۰ گرم آرد سفيد
٢ عدد گلابى متوسط
۱۲۵ گرم كره آب شده
۱۲۵ گرم شكر قهوه اى
٢ عدد تخم مرغ
۳/۴ پیمانه ماست سفت
۱ قاشق مرباخورى پودرهل
۱ ۱/۲ قاشق مرباخورى بكينگ پودر
۱۵ عدد كاغذ مخصوص یا فرم كاپ كيك

مواد لازم ايسينگ

۵۰۰ گرم پنير خامه اى
۱۲۵ گرم پودر شكر
۱ عدد ليموترش
اكليل خوراكى به اندازه كافى
نقل اكليلى به اندازه كافى

طرز تهيه
پوست گلابى را گرفته و خيلى ريز خرد ميكنيم.
كره و شكر با هم زن آنقدر ميزنيم تا رنگش روشن بشود و تخم مرغ ها را دانه دانه اضافه ميكنيم و آنقدر ميزنيم تا حجمش دو برابر بشود.
آرد و بكينگ پودر و هل و ماست و آرام اضافه ميكنيم و با ليسك بصورت دورانى هم ميزنيم و در آخر گلابى خرد شده را اضافه ميكنيم و هم ميزنيم تا يكدست بشود.
خمير در قيف يكبار مصرف ريخته و در قالبى كه كاغذ مخصوص كاپ كيك گذاشتيم ميريزيم حدود يك سانت از سر قالب بايد خالى بموند، چون بعد از پخت پف ميكند.
از قالب هاى كاغذى سفت هم ميشود استفاده كرد، در صورت استفاده لازم به گذاشتن تو قالب نيست.
در فر از قبل گرم شده با حرارت ٢٠٠ درجه سانتيگراد فر معمولی (بدون باد داغ)، در پنجره وسط به مدت ۲۵ دقيقه ميپزيم. با خلال دندون چوبى چك ميكنيم، اگر مواد به چوب نچسبيد كاملا پخته ولى اگر بچسبد حدود ۵ دقيقه ديگر هم به پخت ادامه ميدهیم.
طرز تهیه ايسينگ
پوست ليمو ترش را با رنده خيلی ريز رنده ميكنيم، بايد مراقب بود كه فقط پوست سبز رنده بشود چون سفيدى پوست طعم تلخی دارد، آب نصف ليمو، پنير و پودر شكر را آنقدر با هم زن ميزنيم تا سفت و فرم دار بشود حدود يك تا دو دقيقه كافيست بسته به كيفيت پنير دارد.
كاپ كيك ها وقتی كاملا خنك شدند، با ايسينگ در قيف ريخته شده آن مدلى كه دوست داريم تزيين ميكنيم و اكليل ميزنيم.
اين کاپ کیک خیلی طعم دلپذیری دارد، من از شکر قهوه ای بجای شکر معمولی هم بخاطر کمتر کردن مقدار شکر و هم مزه کاراملی آن استفاده کردم و با کره کم، کالری کاپ کیک ها را یک مقدار پایین آوردم.

نوشته‌ ويدا

ويدا

2 Comments

  1. یکی از خوشمزه ترین‌کاپ‌کیک هایی بود که تاحالا درست کردم و تاحالا خوردم. بافت نرم و تر بسیار لذیذ. واقعا مرسی از دستورهای خوب و با دقت شما 🌷😍

    1. مرسی زهرای گلم از این که وقت گذاشتی و نظرت و گفتی خوشحالم که دوست داشتی عزیزم❤️

دیدگاه خود را ارسال کنید

*