پارافینه کردن پیاز گل


پارافینه کردن پیاز گل
گل سنبل و گل آماریلیس در تزیین های کریسمس خیلی استفاده میشود و ما ایرانی ها برای عید نوروز از سنبل استفاده میکنیم. ترند این روزها پارافینه کردن این گل های زیبا است. علاوه بر شکل زیبای آن میتوان بدون احتیاج به خاک و یا آبیاری از این گلها در تزیینات یا به همان شکلی که هستند در جای جای خانه از آنها لذت برد.

پیاز گلهای مورد نظر را از خاک خارج میکنیم و به دقت خاک را از ریشه جدا کرد و ریشه ها را با دست جدا میکنیم. بعد زیر آب سرد با دقت میشوریم و خشک میکنیم.

در یک کاسه به اندازه ایی که بشود پیاز گل مورد نظر را در آن فرو کرد، آب سرد و یخ ریخته و کنار میگذاریم.

من از شمع هایی که کج شدند و یا مقدار کمی از آنها باقی مانده استفاده میکنم، میتوان از پارافین بی رنگ هم استفاده کرد و با استفاده از مداد شمعی هر رنگی که دوست داریم را به آن اضافه کنید تا به نتیجه مورد نظر برسیم. ( حدود دو شمع بلند برای ۴ تا گل پیازی استفاده کردم.)

شمع ها را در یک ظرف فلزی مثل قوطی های کنسرو و یا سطل ماست یکبار مصرف تمیز ریخته و روی حرارت غیر مستقیم یعنی بخار آب، بصورت بن ماری قرار میدهیم تا شمع کاملا آب شود. سپس نخ های شمع را با چنگال بیرون میآوریم. حالا به همان اندازه شمع آب شده آب جوش به آن اضافه میکنیم. ( دقت کنید آب جوش نه آب سرد وگرنه شمع ما دوباره منجمد میشود)

اینکار برای این است که پارافین روی آب قرار بگیرد و در هنگام فرو کردن پیاز گل در پارافین راحتتر به آن بچسبد.

پیاز گل را در شمع آب شده فرو میکنیم تا جایی که به برگ سبز نرسد بعد در آب یخ فرو میکنیم اینکار را ۵ تا ۶ بار تکرار میکنیم تا روی پیاز گل یک لایه ضخیم بسته شود در دور آخر روی پیاز گل در صورت تمایل اکلیل میپاشیم تا شکل زیباتری پیدا کند.

گلهای پیازی احتیاجی به آب زیادی ندارند بر عکس اگر زیادی آبیاری شوند پیاز گل پوسیده میشود. گل های پارافینه را در جای پر نور و گرم قرار بدهید تا بهتر رشد کنند و بعد از گل دهی هم میتوان گل را قیچی کرد و فقط با برگ تا مدتها بدون آب و خاک نگه داشت.

این روش در حین زیبایی، گل عمر بیشتری خواهد داشت و به هیچ وجه احتیاج به آبیاری ندارد.

من برای تزیین میز کریسمس و عید نوروز و یا تزیین میز شب یلدا و در مجموعه سینی ها با ترکیب شمع و توپک های رنگی و چراغ استفاده میکنم.

51120cookie-checkپارافینه کردن پیاز گل
نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*