بیف دوچس با سس قارچ Boef Duchesse


براى ٤ نفر

مواد لازم بيف
٦٠٠ گرم گوشت چرخ كرده (مخلوط گوسفند و گوساله كم چرب)
۱ عدد پیاز درشت
۲ حبه سیر رنده شده
نمك و فلفل به مقدار لازم

مواد لازم سيب زمينى دُوچِس
٨٠٠ گرم سيب زمينى
٣ عدد زرده تخم مرغ
٢ قاشق غذاخورى كره گياهى و یا کره معمولی
نمک و فلفل به اندازه لازم

سس قارچ
برای دیدن دستور سس قارچ روی کلمه کلیدی کلیک کنید.

طرز تهيه
پیاز را رنده کرده و به گوشت همراه با سير و نمک و فلفل اضافه کرده و خوب ورز ميدهيم و ٤ تا برگر بزرگ به ضخامت ١ سانت درست ميكنيم.
در تابه گريل یا تابه معمولی با حرارت بالا در حدى كه خط گريل روى آنها بيافتد و آب نیاندازد سرخ ميكنيم. گوشت تقريبا بايد خام بماند چون در فر با سيب زمينى دُوچِس دوباره بايد سرخ شود.
سيب زمينى ها را پوست كنده و به قطعه هاى كوچك خرد ميكنيم و حدود نيم ساعت ميپزيم. (بايد كاملا پخته شوند)
زرده تخم مرغ، كره، نمک و فلفل را با هم مخلوط ميكنيم.
سيب زمينى هاى پخته شده را با گوشت كوب مخصوص پوره كردن پوره ميكنيم و مخلوط زرده تخم مرغ را به همراه نمک و فلفل اضافه كرده خوب با گوشت كوب مخلوط ميكنيم. پوره را در قيف پارچه ای با ماسوره شكوفه درشت ميريزيم.
روى بيف ها را بصورتى كه در تصوير ميبينيد مثل يك كاسه ديواره درست ميكنيم، دقت كنيد كه روى هم ديواره ها قرار بگيرند، چون بعد از پخت باید توی آن سس قارچ بریزیم. ( یعنی دوبار بشکل دایره دور تا دور بیف پوره سیب زمینی میریزیم.) به تصاویر بالا دقت کنید.
گریل فر ( حرارت بالای فر) را از قبل با حرارت ۲۰۰ یا٢١٠ درجه (بدون باد داغ ) بسته به نوع فر گرم ميكنيم. بيف دٌوچِس ها را در فر به مدت ۱۵ دقيقه سرخ ميكنيم. روى سيب زمينى ها بايد كمى طلايى شود . ولى بيشتر از ۱۵ دقيقه بيف ها نبايد در فر بمانند چون سفت ميشوند. (حرارت فرها با هم فرق دارد پس مراقب باشيد.)
بیف دوچس را بعد از پخت با سس قارچ پر کرده با جعفری تزیین میکنیم و با سالاد آرتیشو یا هر نوع سالاد سبز و سبک دیگه ای سرو میکنیم.
سالاد آرتیشو من از ترکیب خیار،کاهو برگ، آرتیشو کنسروی، گوجه گیلاسی و زیتون و سرکه بالزامیک غلیظ درست میکنم.

51770cookie-checkبیف دوچس با سس قارچ Boef Duchesse
نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*