گل آرایی


برای تزیین میز شام یا برای مراسم و عیدهای مختلف یک گل آرایی ساده میتواند خیلی در شکل و زیبایی میز تاثیر گذار باشد.

در فیلم بالا میتوانید ببینید که من یک گل آرایی ساده و دلبر را در مدت زمان خیلی کوتاه به راحتی انجام میدهم و احتیاج به هیچ ابزار خاصی نیست.

نکته مهم این است که اسفنج گل آرایی را کاملا سیراب کنیم. یک ظرف را پر از آب سرد کرده و اسفنج را در آن قرار داده و اجازه میدهیم تا آب را آرام آرام جذب کند، از فشار دادن و فرو کردن زیر آب خودداری کنید. من از روز قبل اینکار را انجام میدهم. ولی حدود یکساعت هم کافی است.

اسفنج سیراب شده باعث میشود تا گلهای شما مدت زمان بیشتری زنده بمانند. نکته دیگر، از گلهای تازه در سایزهای مختلف و با رنگهایی که با هم هارمونی دارند انتخاب کنید. برای بیس کار از برگهای فصلی با رنگهای سبز مختلف استفاده کنید.

بیس کار را اول با برگها بپوشانید بعد با گل دیزاین کنید. تعداد گل های درشت را هم کم انتخاب کنید. حتما ته گل ها را اریب با قیچی کات کنید تا گل راحت تر آب را جذب کند.

گل هایی که ساقه های خیلی نرم دارند را یا در ساقه آنها یک میله فلزی نازک فرو کنید و یا دور تا دور ساقه را با میله های نازک گل آرایی بپیچید تا ساقه استقامت بهتری پیدا کند تا در هنگام فرو کردن در اسفنج و هم موقع فرم دادن ساقه راحت تر شکل بگیرد.

ظرف، گلدان و یا سبد را متناسب با اندازه گل آرایی انتخاب کنید. این گل آرایی که من انجام دادم متناسب با، هم ظرف کوتاه و هم پایه بلند است.

تم مورد نظر من در این گل آرایی بنفش و نارنجی برای شب یلدا است.

51940cookie-checkگل آرایی
نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*