لمون کورد lemon curd


مواد لازم

۴ عدد لیمو سنگی درشت ارگانیک

۳ عدد تخم مرغ

۱۹۰ گرم شکر

۵۰ گرم کره

طرز تهیه

بخاطر وجود سموم آفت کش ها در پوست لیمو حتما از لیموی ارگانیک استفاده کنید.

پوست دو یا سه عدد از لیمو ها را رنده کرده ( در حد زردی پوست) کنار گذاشته و آب تمام لیموها را گرفته با شکر و تخم مرغ ها خوب مخلوط کرده، روی حرارت خیلی کم قرار داده و مرتب هم میزنیم. ( دقت کنید حرارت باید خیلی کم باشد و به هیچ وجه به نقطه جوش نرسد چون تخم مرغ بریده میشود.)

وقتی دو دقیقه گذشت رنده پوست لیمو را اضافه کرده و مرتب هم میزنیم. بعد کره را اضافه کرد و به هم زدن ادامه میدهیم تا غلیظ شود. حدود ۱۰ دقیقه طول میکشد تا به غلظت ماست شود. بعد از سرد شدن لمون کورد سفت تر میشود.

نکته: اگر شما از آن دسته افراد هستید که ترس از بریده شدن و یا درست کردن این تاپینگ روی حرارت مستقیم را دارید، میتوانید از طبخ بن ماری یعنی روی حرارت بخار آب استفاده کنید، فقط دقت کنید کف ظرفتون با آب جوش برخوردی نداشته باشد فقط روی بخار آب قرار گیرد.

سپس در صافی ریخته و در ظرف کاملا تمیز ریخته صبر میکنیم تا خنک شود بعد در ظرف را بسته در یخچال نگهداری میکنیم. مدت نگهداری این تاپینگ بی نظیر حدود ۲ هفته میباشد.

لمون کورد تاپینگ انگلیسی کلاسیک قدیمی که معمولا روی اسکونز شکلاتی Scones ( روی کلمه کلیدی کلیک کنید و دستور را ببینید.) یا اسکون برای Afternoon tea سرو میشود. چند سالی هست که در اروپا هم ترند کافه ها شده است.

لمون کورد را روی کیک و شیرینی ها و یا در مخلوط خامه زده شده برای روی و لایه میانی کیک ها و یا تاپینگ روی ماست هم میتوان استفاده کرد.

لمون کورد تاپینگی با عطر و طعم خوش که با کمترین هزینه و در مدت زمان خیلی کوتاه میتوان درست کرد.

53500cookie-checkلمون کورد lemon curd
نوشته‌ ويدا

ويدا

2 Comments

دیدگاه خود را ارسال کنید

*