گل آرایی هفت سین


گل آرایی هفت سین

از نظر من گل آرایی باید با فصل و تم هماهنگی داشته باشد. برای هفت سین هم از گل های بهاری بخصوص گلهای پیازی مثل نرگس و لاله و گل زنگوله ای،… خیلی میشود بهره برد.

موقع کاشت هم طوری باید کاشت که پیاز گل بیرون از خاک باشد و دیده شود چون زیبایی گل آرایی را دو چندان میکند.

نکته دیگر انتخاب گل ها در کنار هم است، گل ها را در یک قد و اندازه انتخاب نکنید کوتاه و بلند بودن گل ها در کنار هم خیلی زیباتر میشود و دیگری انتخاب رنگها است.

من از یک جعبه چوبی که اینجا در دانمارک در زمان های قدیم برای درست کردن آجر استفاده میکردند و به قالب آجر معروف هستند استفاده کردم و با کاغذ روغنی ضخیم کف جعبه را پوشاندم و لبه ها را به داخل تا زدم. کف را کمی خاک ریختم و گل نرگس شست پر در یک طرف و طرف دیگر گل زنگوله ای را کاشتم و با پوست تخم بلدرچین تزیین کردم. ( به فیلم آموزشی در بالا نگاه کنید.)

نکته: گل های پیازی به آب زیادی احتیاج ندارند قبل از کاشت آبیاری کنید و اگر در جای گرم خشک قرار ندهید تا پایان گل دهی احتیاجی به آبیاری ندارند. وقتی هم که گل ها عمرشون تمام شد میتوانید پیاز گل را در باغچه بکارید تا هر سال در فصل بهاری براتون گل بدهند یا اینکه پیاز ها را روی خاک اره در یک جعبه در بسته در جای خنک نگهداری کنید و مجددا سال دیگر آنها را در گلدان بکارید.

گل نرگس بلند تر از گل زنگوله ای است و من از ترکیب رنگ سفید و زرد استفاده کردم.

این گل آرایی خیلی ساده و زیبا را میتوانید در هفت سین خودتون و یا در گوشه ای از خونه استفاده کنید.

57910cookie-checkگل آرایی هفت سین
نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*