کلم پلو


برای ۳ تا ۴ نفر

مواد لازم

۲۵۰ گرم کلم برگ

۱ عدد پیاز درشت

۳۵۰ گرم گوشت چرخ کرده مخلوط گوسفندی و گوساله

۱ قاشق مرباخوری زردچوبه

۱ قاشق مرباخوری پودر سیر

۱ قاشق چایخوری پودر زیره سبز

۱ قاشق مرباخوری پودر پاپریکا

نمک دریا و فلفل به میزان لازم

۲ قاشق غذاخوری رب گوجه

۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب

مواد لازم پلو

۳ پیمانه برنج باسماتی اعلا

کمی آبلیمو

نمک دریا

چند تکه یخ

سیب زمینی ورقه شده

۴ قاشق غذاخوری زعفران دم کرده غلیظ

کره

طرزتهیه

برنج را بدون چنگ زدن شسته و با آب گرم و نمک دریا از یک روز قبل خیس میکنیم. اگر وقت ندارید حتما با آب داغ و حداقل سه ساعت خیس کنید.

کلم برگ را شسته و بصورت خلال نازک خرد میکنیم.

پیاز را نگینی خرد کرده و با روغن تفت میدهیم وقتی طلایی شد گوشت چرخ کرده را اضافه میکنیم. گوشت وقتی از هم کاملا باز شد و رنگش قهوه ای شد زردچوبه ، پودر سیر، پودر زیره سبز، پودر پاپریکا و فلفل سیاه را اضافه کرده و خوب تفت میدهیم. رب گوجه، نمک و سرکه سیب را اضافه کرده به تفت دادن ادامه میدهیم.

کلم خرد شده را اضافه میکنیم کمی تفت میدهیم وقتی نرم شد کمی آب اضافه کرده و در ظرف را میبندیم تا حدود نیم ساعت با حرارت کم پخته و آب آن کشیده شود.

آب را برای برنج بهمراه کمی نمک بجوش آورده و برنج را اضافه میکنیم. کمی آبلیمو به برنج اضافه میکنیم. در هنگام پخت کف روی برنج را جمع میکنیم.

برنج پخته ولی له نشود در حدی که کمی زیر دندان سفت باشد کافی است، چون مواد داخل کلم پلو کمی مرطوب میباشد و باید با برنج دم بکشد.

وقتی برنج به پخت مورد نظر رسید چند تکه یخ اضافه میکنیم و برنج یک هم کوچک میزنیم تا کاملا پخت را متوقف کنیم. بعد برنج را آبکش میکنیم.

ته قابلمه کمی روغن ریخته و سیب زمینی های ورقه شده را کنار هم چیده، یک لایه برنج و یک لایه مواد کلم پلو را میریزیم. روی برنج را زعفران دم کشیده ریخته و در قابلمه میبندیم و اجازه میدهیم روی حرارت کم حدود یک تا یک و نیم ساعت دم بکشد. وقتی دم کشید روی برنج را کمی کره میریزیم.

این پلوی بسیار خوشمزه ایرانی را من با سالاد فصل و شور ترشی مخلوط و یا ترشی گوجه سرو میکنم. ( برای دیدن دستورها روی کلمات کلیدی کلیک کنید.)

*** نکات ریز مهم برای پخت برنج :

*برای پخت برنج از قابلمه ای که کف آن ضخیم باشد استفاده کنید تا هنگام دم کشیدن ته دیگ نسوزد.

*اندازه قابلمه را بسته به اندازه برنج انتخاب کنید اگر قابلمه زیادی کف آن بزرگ باشه بیشتر برنج به ته دیگ تبدیل میشود، و اگر زیادی کوچک باشد برنج خمیر میشود.

*مقدار آب برای جوشاندن برنج تقریبا دو برابر اندازه برنج در نظر بگیرید تا جا برای جوشاندن و قد کشیدن برنج باشد.

*برنج را حتما از روز قبل خیس کنید و اندازه نمک را نترسید زیاد بریزید ولی در عوض هنگام جوشیدن برنج مقدار نمک کم و یا اصلا نریزید. اگر نمک را کم بریزید برنج هنگام جوشیدن له میشود.

*مقدار پخت برنج ها با هم فرق دارد پست حتما بین دو انگشت فشار دهید و یا زیر دندان تست کنید باید به اصطلاح آشپزی اَ لَ دنته باشد یعنی باب دندان باشد. نه سفت و نه شل باشد. وقتی بین دو انگشت فشار میدهید له نشود ولی اطراف برنج پخته باشد.

*آب برنج باید کاملا بجوشد وقتی برنج را اضافه میکنید.

*برنج وقتی پخته میشود سبک میشود و روی سطح آب میآید.

*و در تمام مدت جوشاندن برنج حرارت باید بالا باشد تا برنج از جوش نیافتد.

*اضافه کردن کمی آبلیمو به برنج باعث روشن و شفاف شدن برنج شما میشود.

*در هنگام پخت برنج کف روی آن را جمع کنید.

*اضافه کرد یخ در آخر کار برای شوک دادن برنج و متوقف کردن پخت برنج میباشد که باعث میشود برنج حسابی قد بکشد.

62100cookie-checkکلم پلو
نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*