پيتزا با مرغ و بيكن


   
برای ٢ عدد پیتزا

مواد لازم
خمیر پیتزا( براى دیدن دستورالعمل خمير پيتزا روى آن كليك كنيد)
١ پيمانه سس پیتزا خانگی  ( برای دیدن دستورالعمل سس پيتزا روى آن كليك كنيد)
٢٢٠ گرم گوشت سینه مرغ پخته شده
٨٠ گرم پياز قرمز خلالى خرد شده
٣٠٠ گرم پنير چدارکم چرب رنده شده
٦ ورقه بيكن

پودر آویشن

طرز تهيه
توى يك بشقاب سه تا چهار لايه دستمال كاغذى آشپزخانه پهن ميكنيم و سه ورقه از بيكن را روى دستمال پهن ميكنيم بطوريكه به هم برخورد نداشته باشند. در مايكروفر قرار ميدهیم و در پوش مخصوص مايكروفر را روى بشقاب ميگذاريم و به مدت سه دقيقه با افکت ۸۰۰ سرخ ميكنیم و دوباره با سه ورقه ديگر به همين صورت تكرار ميكنيم. اين روش بهترين مدل سرخ كردن بيكن كه هم كثيف كارى ندارد و هم عالى سرخ ميشود و تمام چربى اضافى بيكن به خورده دستمال فرو ميرود. بلافاصله از روى دستمال بيكن ها را بر ميداريم بعد از سرخ شدن و در ظرف ديگرى قرار ميدهیم.

اگر که مایکروفر ندارید در تابه بدون روغن سرخ کنید بعد روی دستمال آشپزخانه بزارید تا روغن اضافی آنها گرفته شود.

فر را با آخرین درجه فر گرم میکنیم بهترین حرارت برای درست کردن پیتزا ۳۰۰ درجه سانتیگراد میباشد ولی فرهای خانگی تا ۲۷۵ درجه سانتیگراد البته از نوع مدرن میشود گرم کرد در فرهای قدیمی ۲۵۰ درجه سانتیگراد امکان گرم کردن فر وجود دارد. من ترجيح ميدهم كه روى سنگ مخصوص پيتزا، پيتزاى خودم را درست كنم چون نان ترد و لذيذ تر ميشود، ولى توى سينى معمولى فر هم ميشود كاغذ روغنى پهن كرد و درست كرد. اگر از سنگ پیتزا استفاده میکنید باید سنگ پیتزا را در فر قرار بدهید و هنگامی که فر را روشن میکنید تا سنگ پیتزا هم همزمان با حرارت فر داغ شود.
چانه اول خمير را روى ميز آرد پاشيده شده باز ميكنيم و در سینی مخصوص پيتزا یا روی کاغذ قرار میدهیم و سعى ميكنيم به همان اندازه گرد و بزرگ شود. قطر خمیر نباید خیلی نازک و نه خیلی کلفت باز شود. علت اینکه من از سینی مخصوص  پیتزا استفاده کردم فقط برای ترد شدن نان پیتزا میباشد. کف فر مخصوص پیتزا از سنگ میباشد، برا همین پیتزایی که از بیرون میخریم خیلی نان تردی دارد. اگر که دسترسی به سینی مخصوص پیتزا ندارید و یا سنگ فر ندارید، در سینی فر درست کنید ولی انتظار نان خیلی تردی هم نداشته باشید.
روى خمير را خوب سس ميماليم، اگر دوست داريد كمى تند شود ميتوانيد كمى سس چيلى یا سس تبسکو هم اضافه كنيد و پودر آویشن میپاشیم.
مرحله بعد پنير چدار را روى تمام سس بطور مساوی پهن ميكنيم.
رديف بعد گوشت مرغ و در آخر پياز را ميريزيم.
پيتزا را در فر قرار ميدهیم و به مدت ۱۶ تا ۱۷ دقیقه بسته به حرارت فر طبخ میکنیم.
پيتزاى آماده شده را در ظرف مورد نظر سرو ميكنيم و شروع به درست كردن پيتزاى دوم ميكنيم.

6320cookie-checkپيتزا با مرغ و بيكن
نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*