چلو زعفرانى با رز کره ای


  
براى ٤ نفر

مواد لازم
٤ پيمانه برنج باسماتى اعلا
٢ قاشق غذاخوری برنج دودى
١ قاشق غذاخوری آبلیمو یا ۱ قاشق ماست
٢ قاشق غذاخورى زعفران دم كرده غليظ
١/٢ پیمانه روغن مايع براى ته ديگ
٢ قاشق غذاخورى كره
١ قاشق گلاب يا چند دانه هل در صورت تمايل
ته ديگ مورد علاقه سيب زمينى يا نان
به اندازه لازم سنگ نمک یا نمک صورتی هیمالیا
چند تكه يخ

طرز تهيه

از روز قبل برنج را خوب شسته و با نمک و آب جوش خيس ميكنيم، آب حدود دو سانت بيشتر از سطح برنج باید قرار گیرد.
مقدار آبی كه براى جوشاندن برنج استفاده ميكنيم حدود چهار سانت بايد بيشتر از سطح برنج باشد.
آب را جوش آورده و برنج را بهمراه نمک و آبلیمو یا ماست اضافه ميكنيم. آب برنج را مزه کرده باید کمی شور باشد.
آبلیمو یا ماست هم براى اينكه برنج شيشه اى و شفاف بشود اضافه ميكنيم.
چون كيفيت برنج ها با هم فرق ميكند مدت پخت برنج ها هم كاملا متفاوت ميباشد.
برنج زمانی آماده است كه هم قد كشيده باشد و هم وقتى بين دو انگشت فشار داد میشود وسط آن خام و اطراف آن له شود، وقتى كه در اصطلاح آشپزی a la dente یعنی برنج باب دندان ( نه سفت و نه له) شد چند تكه يخ به آن اضافه ميكنيم تا پخت برنج كاملا متوقف شود و يک شوك به برنج وارد شود، اين كار باعث بلند قد تر شدن برنج در هنگام دم کشیدن میشود. ( اگر در پخت برنج شک دارید حرارت برنج را کم کنید اگر روی سطح آب برنج جمع شد نشان پخت کامل برنج شما میباشد.)
برنج را آبکش ميكنيم و يک مقدار آب گرم روى برنج ميريزم تا نشاسته اضافه برنج شسته شود.
ته قابلمه مورد نظر را روغن ریخته و با سيب زمينى يا نان ميپوشانیم، برنج را در قابلمه ميريزيم و اطراف برنج را جمع ميكنيم تا به بدنه برخورد نداشته باشد، روى برنج يک قاشق گلاب يا چند دانه هل باز شده مى ريزيم. (در صورت تمايل)
در قابلمه را با حوله تميز پوشانده و روى حرارت متوسط ميگذاريم تا بخار جمع كند به اصطلاح عاميانه دم بياورد ( حدود ۵ دقيقه) بعد حرارت را كم ميكنيم اجازه ميدهيم حدود یک ساعت برنج دم بكشد.
كره را روى برنج داده و آرام مخلوط ميكنيم. حدود یک پيمانه از برنج را با زعفران مخلوط ميكنيم. بقيه برنج را در ظرف مى كشيم و با برنج زعفرانى تزيين ميكنيم.

درست کردن پلو یا چلو رستورانی اصلا راحت نیست احتیاج به تمرین و تجربه دارد. اگر از برند یک نوع برنج خوشتان آمد، سعی کنید همیشه همان برند را خریداری کنید چون کیفیت برنج ها متفاوت است و مدت زمان پخت هر برنج با دیگری کاملا متفاوت است. خیس کردن برنج با آب جوش حدود ۸ ساعت و استفاده از نمک درشت به اندازه کافی نکته بسیار مهم در کیفیت پخت برنجتان دارد.

برای درست کردن کره به شکل رز من از چاقوی مخصوص گریپ فروت استفاده کردم. کره را از یخچال بیرون می آوریم و با چاقو یه برش نازک بر میداریم و سریع فرم میدیم و لبه های برگ را به بیرون میدیم و برش بعدی را برعکس میکنیم به شکل برگ دانه دانه به روی هم وصل میکنیم. و سریع در فریزر میگذاریم. وقتی رز کاملا یخ زد آماده برای سرو شدن یا بسته بندی در فریزر میباشد.

6380cookie-checkچلو زعفرانى با رز کره ای
نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*