سالاد میگو با پستو ریحان


مواد لازم
۸ تا ۱۰ میگو اسکمپی برای هر نفر
سبزی روکولا
کنسرو آرتیشو
زیتون بی هسته
گوجه خشک در روغن
گوجه گیلاسی
پنیر فتا مکعبی خرد شده
۱ قاشق غذاخوری پستو ریحان (برای دیدن دستورالعمل پستو ریحان روی آن کلیک کنید)
سرکه بالزامیک غلیظ
نمک و فلفل به مقدار لازم

برای تزیین
چوب گریل
شوید
لیمو ترش

طرز تهیه
من اندازه مواد را ننوشتم چون بسته به این دارد که بعنوان پیش خوراک یا غذای اصلی بخواهیم سرو کنیم.
میگو را تمیز میکنیم و رگ سیاه رنگ توی کمرش را با چاقو شیار میدهیم و با دقت خارج میکنیم و خوب میشوریم.
چند قطره روغن زیتون در تابه میریزیم و تابه را خوب گرم میکنیم، میگوها را با کمی نمک و فلفل با حرارت بالا حدود دو تا سه دقیقه تفت میدهیم.
به تعداد افراد حدود ۸ تا ۱۰ میگو بسته به درشتی و ریزی میگو دارد به سیخ گریل میکشیم و پستو را به دقت روی آنها میمالیم.
کاهو روکولا را خوب میشوریم و خشک میکنیم و با بقیه مواد مخلوط میکنیم. سیخ میگو را وسط بشقاب مورد نظر قرار میدهیم و کنار بشقاب را با شوید و لیمو برش شده تزیین میکنیم. در آخر چند قطره سرکه بالزامیک غلیظ روی سالاد میریزیم.

روکولا یا آروگولا، سوپر فودی برای مبارزه با سرطان است. این گیاه علاوه بر سرشار بودن از آنتی اکسیدان، غنی از ترکیبی به نام گلوکوزینولات است که به ترکیبات قدرتمندی به نام ایندول‌ها، تیوسیانات‌ها و ایزوتیوسیانات‌ها تجزیه می‌شوند. این ترکیبات در پیشگیری از سرطان مفید هستند.
روکولا، تاثیر مثبتی روی کاهش وزن دارد. کم کالری بودن این گیاه به این معنی است که با افزودن روکولا به رژیم غذایی‌تان، هیچ کالری اضافی وارد بدن خود نمی‌کنید.
روکولا، بسیار قلیایی بوده و مواد مغذی زیادی دارد، برای همین در سم زدایی بدن به خوبی عمل می‌کند. حفظ ظرفیت قلیایی خون، برای پروسه‌ی پاکسازی بدن مهم است.
این سبزی برگدار، منبع بزرگی از کلروفیل‌های قلیایی کننده و سم زداست. روکولا، برای سلامت کبد که در حذف طبیعی سموم از بدن مهم است نیز مفید است. ضمنا، این گیاه سرشار از ویتامین C و فیتوشیمیایی‌هایی است که سم زدایی را افزایش می‌دهند.

20050cookie-checkسالاد میگو با پستو ریحان
نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*