ساندویج باز دانمارکی با ماهی


  
برای یک نفر
مواد لازم
۱ تا ۲ عدد فیله ماهی تخت مثل تیلا پیلا (بسته به اندازه فیله ماهی دارد.) من از ماهی rødspætte دانمارکی استفاده کردم چون این ساندویچ معمولا با این ماهی سرو میشود.
۲ قاشق غذاخوری آرد جو سبوس دار
۱ عدد تخم مرغ
۱/۲ پیمانه جو یا گندم پرک شده
نمک و فلفل به میزان لازم
مواد لازم تزیین ساندویچ
۱ ورقه نان جو
کمی کاهو و یا کاهو برگ
مایونز کم چرب یا سس رمولاد
۲ ورقه خیار
۲ ورقه لیمو ترش
کمی خاویار تزیینی
کمی شوید
۱ عدد گوجه گیلاسی
 
طرز تهیه
 فیله ماهی باید بدون تیغ باشد، برای همین با انگشت خوب فیله را لمس میکنیم اگر که تیغی در آن بود با پنس بیرون میکشیم. کمی نمک و فلفل به هر دو طرف ماهی میپاشیم.
گندم یا جو پرک شده را آسیاب میکنیم و در یک بشقاب میریزیم و کنار میگذاریم. تخم مرغ را دو قاشق غذاخوری آب بهش اضافه میکنیم و خوب با چنگال میزنیم.
ماهی را باید بردینگ کنیم. برای بردینگ کردن نخست ماهی را خوب به آرد جو آغشته میکنیم و بعد در تخم مرغ زده شده میغلتانیم و در آخر در جو یا گندم پرک شده با فشار دست میغلتانیم. ( به تصاویر بالا دقت کنید.)
این کار را باید با دقت انجام بدیم چون تمام کرانچی و ترد بودن ماهی به این مواد است.
ماهی را در روغن زیتون با حرارت متوسط سرخ میکنیم، برای اینکه مواد بردینگ بخوبی روی فیله ماهی باقی بماند، صبر میکنیم یک طرف کاملا سرخ بشود بعد طرف دیگر ماهی را سرخ میکنیم و روی دستمال کاغذی آشپزخانه قرار میدهیم تا روغن اضافی آن گرفته شود.
ساندویچ های دانمارکی خیلی قانون دارند و طرز درست کردن و تزیینشان هم از روی قانون می‌باشد. (من در تصاویر بالا مرحله به مرحله عکس انداختم تا بهتر متوجه بشوید.)
نخست نان را در ظرف مورد نظر قرار میدهیم. ( اگر بخواهیم کلاسیک درست کنیم باید روی نان کره بمالیم ولی من برای سالمتر بودن اینکار را نکردم.)
دوم برگ سالاد را در بالای نان قرار میدهیم طوری که برگ سالاد، ماهی را از سطح ظرف بالا نگه دارد و ساندویچ تخت به نظر نیاید.
سوم فیله را باید طوری قرار داد که نان دیده نشود. اگر فیله کوچیک باشد باید از دو عدد استفاده کرد.
برای تزیین از سس روی ماهی بعنوان چسب باید استفاده کرد که تمام تزیین را روی خود نگه دارد. پس مقداری که استفاده میکنیم خیلی ناچیز است.
برای ماهی سس رمولاد یا مایونز باید استفاده کرد.
من با چاقوی مخصوص لیمو و خیار را شیار دادم و برش نازک زدم. خیار و لیمو را یکی در میان روی سس قرار میدهیم، با خاویار تزیینی، شوید و گوجه برش زده کار را تمام میکنیم.
من در تصویر اول مدل کلاسیک را درست کردم و در تصویر دوم مدل مدرنی که الان مد شده را سرو کردم.
دانمارک در تمام دنیا ساندویچ های بازش بخاطر شکل چشم نوازی که دارند و سالم بودن آنها خیلی مشهور است. با امید به اینکه شما همراهان عزیزم دوست داشته باشید.
20660cookie-checkساندویج باز دانمارکی با ماهی
نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*