برگر با قارچ پورتوبلو  (بدون نان) 


برای دو نفر
مواد لازم برگر
۲۵۰ گرم گوشت چرخ کرده مخلوط گوسفند و گوساله
۱ قاشق مرباخوری فلفل سبز ماداگاسکار چرخ شده یا یک قاشق چایخوری ادویه هریسا ( برای دیدن دستورالعمل هریسا روی آن کلیک کنید.)
۱ قاشق مرباخوری پودر پیاز
۱ قاشق چایخوری پودر سیر
نمک به میزان لازم
۱ قاشق غذا خوری روغن زیتون
مواد لازم سبزیجات
۴ عدد قارچ پورتوبلو
۱ قاشق غذاخوری پستو ریحان (برای دیدن دستورالعمل پستو ریحان روی آن کلیک کنید.)
۵۰۰ گرم سبزیجات مخلوط فصل
۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون
نمک و فلفل به مقدار لازم
مواد اضافه برگر در صورت تمایل
کاهو
گوجه
پیاز حلقه شده
خیارشور
طرز تهیه
تصویر اول عکسی از فلفل ماداگاسکار است برای دوستانی که آشنایی با این فلفل ندارند. معمولا در آب و نمک و بصورت کنسرو فروخته میشود.
گوشت را با ادویه و نمک خوب ورز میدهیم. بعد با دست یا با همبرگر زنی فرم میدهیم. اگر با دست فرم میدهید حتما با چاقو خط روی هر دو طرف همبرگر بندازید تا شیکتر بشود.
نکته مهم در درست کردن همبرگر باید دقت کرد که هیچ گونه ترک و شکسته گی روی آنها نیافتد چون بعد از سرخ شدن هم شکل زیبایی نخواهند داشت و هم ممکن است تکه تکه بشوند.
قارچ پرتوبلو بخاطر درشت بودن و ارزش غذا آن میشود بجای نان برگر استفاده کرد. برگری بدون گلوتن، رژیمی و خیلی خوشمزه که هر کسی میتواند از آن لذت ببرد.
در تابه گریل یا روی منقل قارچ ها را خوب کباب میکنیم تا خط گریل روی آنها بیافتد و کمی نرم شوند. پستو را با قاشق داخل قارچ ها میمالیم.
همبرگرها را هم جدا گانه گریل میکنیم. هم زمان سبزیجات را با یک قاشق روغن زیتون روی حرارت متوسط با در بسته همراه با نمک و فلفل بخار پز میکنیم، حدود ۱۰ دقیقه کافی میباشد.
(بسته به نوع سبزیجات شما دارد. همیشه از سبزیجاتی که بافت سخت دارند شروع کنید و آنهایی که ظریف و شکننده هستند در آخر اضافه کنید.)
من از سبزیجات بجای سیب زمینی سرخ کرده استفاده کردم که سالمتر باشد.
برگر خیلی سلیقه ای میباشد برای همین مواد اضافه داخل آن به نظر من باید جدا سرو شود تا هر شخص نسبت به ذائقه خودش تصمیم بگیرد.
این همبرگر به خاطر فلفل ماداگاسکار خیلی خوشبو و خوش طعم است و بسیار سالم میباشد.
21090cookie-checkبرگر با قارچ پورتوبلو  (بدون نان) 
نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*