پیتزا شوارما مرغ


برای ٢ عدد پیتزا بزرگ

مواد لازم
خمیر پیتزا سبوس دار ( براى دیدن دستورالعمل  خمير پيتزا روى آن كليك كنيد)
١ پيمانه سس پیتزا خانگی  ( برای دیدن دستورالعمل سس پيتزا روى آن كليك كنيد)
٢٢٠ گرم کباب شوارما مرغ
۱ عدد پياز قرمز خلالى خرد شده
۱ عدد فلفل دلمه ای خلالی خرد شده
٣٠٠ گرم پنير موزارلا کم چرب رنده شده
۱/۲ پیمانه پودر پنیر پارمزان
پودر آویشن

مواد تزیین پیتزا
کاهو برگ
گوجه
سس

طرز تهيه
همانطور که در دستورهای قبلی هم گفتم من پیتزا را روی سنگ مخصوص پیتزا یا سینی فلزی سوراخ دار مخصوص پیتزا درست میکنم چون نان آن خیلی ترد و لذیذ میشود.

فر را با آخرین درجه فر گرم میکنیم بهترین حرارت برای درست کردن پیتزا ۳۰۰ درجه سانتیگراد میباشد ولی فرهای خانگی تا ۲۷۵ درجه سانتیگراد البته از نوع مدرن میشود گرم کرد در فرهای قدیمی ۲۵۰ درجه سانتیگراد امکان گرم کردن فر وجود دارد. من ترجيح ميدهم كه روى سنگ مخصوص پيتزا، پيتزاى خودم را درست كنم چون نان ترد و لذيذ تر ميشود، ولى توى سينى معمولى فر هم ميشود كاغذ روغنى پهن كرد و درست كرد. اگر از سنگ پیتزا استفاده میکنید باید سنگ پیتزا را در فر قرار بدهید و هنگامی که فر را روشن میکنید تا سنگ پیتزا هم همزمان با حرارت فر داغ شود.
چانه خمير را روى ميز آرد پاشيده شده باز ميكنيم و در سینی مخصوص پيتزا یا روی کاغذ روغنی قرار میدهیم و سعى ميكنيم به همان اندازه گرد و بزرگ شود. قطر خمیر نباید خیلی نازک و یا خیلی کلفت باز شود.
روى خمير را خوب سس پیتزا ميماليم، اگر دوست داريد كمى تند شود ميتوانيد كمى سس چيلى یا سس تبسکو هم اضافه كنيد و پودر آویشن را روی آن میپاشیم.
پنير موزارلا را روى تمام سس بطور مساوى پهن ميكنيم و بعد پنیر پارمزان را به همین شکل میریزیم.
رديف بعد فلفل دلمه ای و پیاز و در آخر کباب شوارما را اضافه میکنیم.
پيتزا را با کاغذ روغنی روی سنگ پیتزا در فر قرار ميدهیم و بلافاصله در فر را میبندیم و به مدت ۱۶ تا ۱۷ دقیقه بسته به حرارت فر طبخ میکنیم. پیتزاها را همزمان درست نکنید وقتی پیتزای اول پختش تمام شد پیتزای دو را درست کنید.
پيتزاى آماده شده را در ظرف مورد نظر سرو ميكنيم، من با کمی سالاد برگ و چند تکه گوجه و درسینگ روی آن را تزیین کردم.

23850cookie-checkپیتزا شوارما مرغ
نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*