کره صاف شده چیست؟


حتما براتون سوال پیش آمده چرا کره را باید صاف کرد و یا اصلا چی هست.
کره بخاطر داشتن پروتیین شیر وقتی کمی گرم میشود، دود یا بوی ناخوشایندی از آن بلند میشود، آن بخاطر پروتیین شیر در کره میباشد که سریع میسوزد.
ولی اگر این ناخالصی ها را جدا کنیم کیفیت آن خیلی بالا میرود و طعم خیلی بهتری میگیرد. آشپز ها برای سرخ کردن انواع استیک ها همیشه نصف کره صاف شده و نصف روغن هسته انگور استفاده میکنند که هم روغن نمیسوزد و هم طعم بسیار لذیذی به آن میدهد.
در درست کردن انواع سس ها هم از کره صاف شده استفاده میکنند.
در شیرینی پزی سنتی ایرانی هم خیلی از این تکنیک استفاده میشود، که باعث نرم و لطیف و خوشبو شدن شیرینی ها میشود.
طرز تهیه 
کره بی نمک را روی حرارت خیلی ملایم قرار میدهیم تا کاملا آب شود و چند دقیقه با حرارت کم بجوشد. روی سطح کره آب شده کف سفیدی جمع میشود که با کفگیر بدقت آن را جمع میکنیم.
پروتیین شیر و ناخالصی ها بخاطر سنگین بودن در ته ظرف بصورت گلوله گلوله جمع میشود، قسمت زرد رنگ و صاف را در یک شیشه در دار میریزیم و ته آن را دور میریزم.
میتوانید در یخچال بگذارید تا کاملا سرد و سفت شود بعد با قاشق یک سوراخ کوچک روی آن درست کنید و قسمت مایع را از زیر آن خالی کنید.
اگر که دوست دارید مارگارین مایع خانگی درست کنید در یک بطری مخصوص روغن، نصف کره صاف و آب شده را با نصف از هسته انگور مخلوط کنید تا همیشه مارگارین مایع با کیفیت بالا برای سرخ کردن و درست کردن سس ها داشته باشید.
24930cookie-checkکره صاف شده چیست؟
نوشته‌ ويدا

ويدا

3 Comments

دیدگاه خود را ارسال کنید

*