کندی زنجبیل


مواد لازم
۵۰۰ گرم زنجبیل ارگانیک پوست گرفته
۵۰۰ گرم شکر
۲ قاشق غذاخوری آبلیمو
طرز تهیه
زنجبیل ها را خیلی نازک پوست میگیریم و برش مکعبی یک سانت در یک سانت میزنیم و بلافاصله در آب سرد می اندازیم تا تغییر رنگ ندهند.
آب به اندازه ای که روی آنها را بپوشاند میریزیم و حدود نیم ساعت روی حرارت متوسط با در بسته و با یک قاشق غذاخوری آبلیمو میجوشانیم بعد نیم ساعت آب را عوض میکنیم و با یک قاشق آبلیمو دوباره نیم ساعت دیگه میجوشانیم. (آب زنجبیل را دور نریزید برای دم نوش و یا طعم دادن به غذاها استفاده کنید.)
اگر از طعم تند زنجبیل خوشتان نمی آید چند بار آب را عوض کنید، به نظر من تمام مزه زنجبیل به تندی آن میباشد و و هر بار عوض کردن آب کلی از خاصیت زنجبیل از بین میرود.
زنجبیل را در صافی میریزیم و یک پیمانه از آبی که زنجبیل در آن پخته شده را برای مرحله دوم نگه میداریم.
زنجبیل پخته را وزن میکنیم، معمولا همان وزن قبل از پخت را دارد. به اندازه وزن زنجبیل شکر همراه با یک پیمانه آبی که زنجبیل ها در آن پخته شده اند، به زنجبیل های مکعبی پخته شده اضافه میکنیم و روی حرارت میگذاریم تا شربت کاملا قوام بیاید حدود نیم ساعت طول میکشد.
بعد از نیم ساعت مرتب باید هم بزنیم چون شکر خیلی سریع کریستالی میشود، اگر هم نزنیم میسوزد.
کندی ها را در الک میریزیم و اجازه میدهیم تا کاملا خنک شوند. شکر اضافه را الک میکنیم و در یک سینی پهن میکنیم حدود یک تا دو روز باید در هوای محیط بمانند تا کاملا خشک شوند. (شکر اضافی را برای درست کردن سیروپ یا کیک و شیرینی میتوانید استفاده کنید.)
وقتی خشک شدند در قوطی در داری که محکم بسته شود نگهداری میکنیم.
من قبلا در مورد زنجبیل و خواص آن مطلب گذاشتم. (برای دیدن مطلب روی زنجبیل کلیک کنید.)
دوستانی که دردهای عضله ای و روماتیسمی دارند از این کندی خوشمزه و تند میتوانند برای تسکین دردهایشان استفاده کنند.
این کندی مخصوص بزرگسالان عزیز میباشد و برای بچه ها توصیه نمیکنم.
27650cookie-checkکندی زنجبیل
نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*