پیده پپرونی


مواد لازم
خمیر پیده سبوس دار ( برای دیدن دستورالعمل لطفا روی پیده شوارما کلیک کنید.)
سس پیتزا خانگی (برای دیدن دستورالعمل روی سس پیتزا خانگی کلیک کنید.)
پیاز قرمز خلالی خرد شده
فلفل دلمه ای خرد شده
پپرونی خرد شده
پنیر موزارلا کم چرب رنده شده
پنیر پارمزان رنده شده
۱ عدد تخم مرغ برای هر عدد پیده
طرز تهیه
فر را با درجه ۲۲۵ درجه سانتیگراد بدون باد داغ گرم میکنیم. اگر سنگ پیتزا دارید سنگ را هم همزمان با روشن کردن فر در پنجره وسط قرار بدهید. نان پیده روی سنگ پیتزا خیلی ترد و لذیذتر میشود. اگر هم ندارید در سینی فر کاغذ روغنی پهن شده درست کنید.
خمیر پیده را بشکل بیضی روی میز کار آرد پاشیده شده باز میکنیم و در سینی فر قرار میدهیم. اگر روی سنگ پیتزا میخواهید بپزید روی کاغذ روغنی قرار بدهید.
سس پیتزا را روی خمیر باز شده بجز لبه ها آن میمالیم. پنیر موزارلا و پارمزان را بطوری مساوری روی تمام سطح بجز لبه ها میریزیم. پیاز، فلفل دلمه و پپرونی را هم روی تمام سطح میریزیم. لبه ها را به داخل حدود یکسانت رول میکنیم طوری که وقتی تخم مرغ را روی آن میریزیم بیرون نریزد.
تخم مرغ را با یک قاشق آب خوب میزنیم و روی پیده میریزیم و کمی از تخم را با برس به لبه های پیده میمالیم. میتوانید تخم مرغ را درسته هم روی پیده بریزید بسته به سلیقه خودتان دارد.
پیده را در پنجره وسط به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طبخ میکنیم.
پيده خوراك مخصوص كشور تركيه است، كه معمولا با آرد سفيد و پنیر خيلى چرب درست ميشود.
از اونجايى كه من بر اين باورم كه هميشه بايد سالم خورد و سالم زيست، خمير پيده را سبوس دار درست كردم و با يك سس سالم خانگى و پنير خيلى كم چرب تبديل به يك پيده خيلى سالم و لذيذ كردم.
اميدوارم كه شما همراهان و دوستان عزيز من درست كنيد و خوشتان بياد منتظر كامنت ها، انتقادات و پيشنهادات و نظرات شما عزيزان هستم.
29240cookie-checkپیده پپرونی
نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*