قهوه ترک با شیر


برای دو نفر
مواد لازم 
۲ فنجان کوچک شیر سرد
۲ قاشق مرباخوری سر پر قهوه ترک اعلا
۲ قاشق غذاخوری شکر استویا یا شکر معمولی در صورت تمایل
طرز تهیه
نکته های مهم در درست کردن قهوه ترک این است که اگر با شکر دوست دارید درست کنید در همان ابتدای کار قبل از گذاشتن روی حرارت اضافه کنید و دوم اینکه وقتی روی حرارت قرار دادید اصلا هم نزنید. نکته سوم قهوه به هیچ وجه نباید بجوشد. اگر این موارد را رعایت نکنید فوم یا همان خامه قهوه از بین میرود و بجای داشتن یک قهوه غلیظ و خوشمزه یک قهوه رقیق و بد مزه خواهید داشت.
شیر سرد، قهوه و شکر را در قهوه جوش مخصوص قهوه ترک میریزیم و خوب مخلوط میکنیم دقت کنید قهوه کاملا در شیر سرد حل شود و گلوله ای در آن باقی نماند.
سپس قهوه جوش را روی حرارت متوسط میگذاریم و از اینجا به بعد اصلا هم نمیزنیم تا قهوه شروع کند به پف کردن ولی به هیچ وجه نجوشد.
وقتی قهوه پف کرد بلافاصله از روی حرارت برمیداریم و به آرامی و با دقت خامه آن را در فنجان ها با یک قاشق تقسیم میکنیم، بعد یک هم کوچیک میزنیم و به آرامی از کنار فنجان طوری که خامه آن خراب نشود میریزیم.
قهوه ترک کلاسیک با آب درست میشود و مقدار شکر هم بسته به ذائقه هر کس در سه درجه انتخاب میشود. درجه نخست کاملا تلخ است و درجه دوم متوسط که با یک قاشق مرباخوری شکر است و در درجه سوم شیرین که با دو تا سه قاشق مرباخوری شکر درست میشود. معمولا در کنار آن یک لیوان کوچک آب سرد و ترکیش دلایت و یا باقلوا سرو میشود.
من ترجیح میدم با شیر و یک قاشق شکر درست کنم تا کمی از طعم سنگین آن کم کنم و در عین حال از مزه دلچسب آن لذت ببرم.
من بخاطر آلرژی که به لاکتوز دارم از شیر لاکتوز فری و یا شیر گیاهی استفاده میکنم و برای بدون کالری بودن آن از شکر استویا استفاده میکنم.
41070cookie-checkقهوه ترک با شیر
نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*