بوفه فینگر فود جشن دیپلم از دبیرستان


رسم و رسوم دیپلم گرفتن در دانمارک خیلی جالب و دیدنی است. تمام بچه ها باید کلاه فارغ التحصیلی بر سر بگذارند که هر رشته رنگ مخصوص خودش را دارد. این کلاه ها که از قبل سفارش داده میشوند قبل از شروع امتحانات پایان ترم بدست صاحبانشان میرسد. ولی تا قبل از قبول شدن در آخرین امتحان نباید آن را بر سر گذاشت چون عقیده دارند بدشانسی میآورد.
وقتی که هر فرد آخرین امتحان خود را داد، پدر و مادر آن شخص بهمراه پدر بزرگ و مادر بزرگ پشت در منتظر میماند تا فرزندشون بیرون بیایید و نمره خود را به آنها اعلام کند، بعد بزرگ خانواده کلاه را باید بر سر فرزند خود بگذارد و تبریک بگوید. که معمولا با گل و کادو و شامپاین و جشن گرفتن آن روز را به پایان می رسانند.
ولی یک جشن دسته جمعی بچه های هر کلاس با هم میگیرند که خیلی جالب است. بچه از ماه ها قبل پول روی هم میگذارند برای روز بعد از گرفتن کارنامه های خود یک کامیون یا تریلی که مخصوص این جشن است کرایه میکنند. که این کرایه ها معمولا از ۱۴ هزار کرون تا ۵۰ هزار کرون بسته به تعداد بچه ها و کدوم شهر باشند قیمتها فرق میکند. و این جشن با دور زدن در خیابانها همراه با شادی و رقص شروع میشود و به نوبت که از قبل اعلام میشود که دقیقا چه ساعتی خانه کدوم شاگرد خواهند بود میروند. از صبح شروع میکنند تا شب و بسته به تعداد شاگردها این جشن طول میکشد. اگر تعداد زیاد باشد تا سه روز هم به طول می انجامد.
پدر و مادر هر شاگرد باید بسته به ساعتی که میزبان هستند بوفه غذا یا اسنک میچینند و از بچه ها پذیرایی می کنند. مدت زمان ماندن در هر خانه حدود ۴۵ دقیقه طول میکشد.
بخاطر اینکه بچه ها مرتب از این خانه به آن خانه میروند این بوفه باید خیلی حساب شده و سبک باشد و چون بصورت ایستاده هستند و وقتی برای نشستن ندارند باید خوراکی ها اسنک و فینگرفود باشند چون نمی توانند بصورت ایستاده از قاشق و چنگال استفاده کنند.
اگر که نزدیک به ناهار یا شام باشد باید در حد ته بندی به سرو غذاها فکر کرد. و زمان ورود بچه ها باید یک نوشیدنی خوش آمد گویی هم آماده باشد.
اگر که هوا گرم باشد معمولا در فضای بیرون سرو میشود و حتما گرمی هوا در نوع غذا تاثیر میگذارد و بهتر است از غذاهای سرد استفاده شود.
برای بوفه زدن باید به زمان خیلی دقت کرد. چون هم تزیین و گل آرایی و چیدمان میز هست و هم درست کردن غذاها و تزیین آنها دارید. از همه مهم تر درست کردن فینگرفود به مدت زمان زیادی احتیاج است.
منم پسرم فارغ التحصیل شد و کلاهش قرمز و سفید بود برای همین از این دو رنگ برای تم بوفه استفاده کردم. گل آرایی را هم از این دو رنگ استفاده کردم.
برای اینکه میز شیک تر به نظر بیاد و از فضا بیشتر استفاده کنم زیر دیس های غذاها را گلدانهای شیشه ای با سایزهای مختلف تزیین کردم و گذاشتم. برای ظرف میوه از توت فرنگی و گیلاس استفاده کردم که هم مناسب فصل است و هم احتیاجی به برش زدن ندارد و راحت است.
چیپس، بادام زمینی، پاستیل، شکلات و ظرف میوه را بعنوان اسنک روی میز جداگانه گذاشتم. روی میز اصلی از اسنک سبزیجات با دیپ شوید بعنوان پیش خوراک و فینگر فود سالاد مرغ با پیمینتوس به عنوان خوراک اصلی و فینگرفود ترایفل ریواس بعنوان دسر از مهمانها پذیرایی کردم.
در میز جداگانه هم تمام نوشیدنی ها را سرو کردم و برای خنک نگه داشتن نوشیدنی خوش آمد گویی از توت فرنگی یخ زده به جای یخ استفاده کردم.
بچه ها همه گی خیلی از غذاها خوششان آمد، البته من با شناختی که از جوونها دارم که از هر چیزی خوششان نمیاد برای همین این غذاها را درست کردم.
اسنک سبزیجات
مواد لازم برای دیپ شوید
برای دو پیمانه دیپ
۲ قاشق غذاخوری شوید خشک شده
۱ قاشق غذاخوری نعنا خشک شده
۱ قاشق مرباخوری پودر پونه کوهی
۱ قاشق مرباخوری پودر سیر
نمک و فلفل سفید به میزان لازم
۲ پیمانه ماست یونانی یا ماست سفت
طرز تهیه
همه را با هم خوب مخلوط کنید و اجازه بدهید حدود ۱ روز در یخچال در ظرف در بسته بماند تا خوب مزه دار شود.
من از هویچ، خیار، گوجه گیلاسی بعنوان اسنک استفاده کردم. خیار و هویچ را خلالی برش زدم و دو تا گوجه گیلاسی را هم به خلال چوبی مخصوص فینگر فود کشیدم. ته لیوان را کمی دیپ ریختم و سبزیجات را هم توی آن قرار دادم. شما از هر سبزیجاتی که میپسندید استفاده کنید.
سالاد مرغ با پیمینتوس 
مواد لازم
سینه مرغ
زرد چوبه
پودر سیر
ادویه هریسا ( برای دیدن دستورالعمل روی کلمه کلیدی کلیک کنید)
پاستا فنری
پیمینتوس ( برای دیدن دستورالعمل روی کلمه کلیدی کلیک کنید)
رزماری
نمک
کاهو ایس برگ یا کلم برگ
طرز تهیه
سینه مرغ را نواری برش زدم تفت دادم و بهش زردچوبه، ادویه هریسا، پودر سیر و نمک زدم. بعد از ۵ دقیقه پیمینتوس را اضافه کردم کمی هم زدم در ظرف را گذاشتم تا حدود ۱۵ دقیقه آرام پخته شود و کمی از خودش آب پس بدهد. دقت کنید که مرغ آبدار باقی بماند چون این سس برای مزه دار کردن پاستا خیلی مهم است.
پاستا را پختم در حدی که له نشود بعد به مرغ اضافه کرد و خوب هم زدم وقتی که خنک شد در ظرف در بسته یک روز در یخچال نگه داشتم.
تمام سس مرغ به خورد پاستا میرود و این باعث میشود که سالاد ما خیلی خوش طعم شود.
کلم برگ یا کاهو را به تکه های ۴ در ۴ سانت بریدم و حدود دو تیکه مرغ و دو تا پاستا در هر تیکه قرار دادم و با خلال چوبی مخصوص فینگرفود بستم.
برای دیدن دستور العمل ترایفل ریواس روی کلمه کلیک کنید.
ترایفل ریواس را هم در ظرفهای خیلی کوچک به شکل فینگر فود سرو کردم.
41290cookie-checkبوفه فینگر فود جشن دیپلم از دبیرستان
نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*