ژیگو ران گوسفند


برای ۴ تا ۵ نفر
مواد لازم
۱۸۰۰ گرم تا ۲ کیلو ران گوسفند همراه با استخوان
۶ حبه سیر
۳ حبه سیر با پوست
چند شاخه رزماری
روغن زیتون به میزان لازم
نمک درشت هیمالیا و فلفل به میزان لازم
سبزیجات فصل
طرز تهیه
چربی و پوست روی گوشت را تمیز میکنیم. نمک درشت را روی ران گوسفند ریخته و با دست خوب ماساژ میدهیم تا کاملا به خورد گوشت برود. حبه های سیر را پوست گرفته و از وسط نصف میکنیم. با چاقو حفره هایی در گوشت ایجاد میکنیم  و چاقو را به سمت بالا در هر حفره نگه میداریم و حبه های سیر را در سوراخ ها فرو میکنیم. حبه ها نباید دیده شوند. بعد با نخ کتانی مخصوص فر گوشت را خوب میبندیم تا در هنگام پخت فرم خود را از دست ندهد و به صورت یکنواخت طبخ شود.
بعد فلفل به تمام سطح گوشت میزنیم و روغن زیتون میریزیم و شاخه های رزماری را روی گوشت قرار میدهیم.  حبه سیرهای با پوست را هم در کنار گوشت قرار میدهیم. ( بهتر است که یک روز گوشت در ظرف در بسته در یخچال استراحت کند تا مزه دار شود.)
فر را با حرارت ۲۲۰ درجه سانتیگراد گرم میکنیم و در پنجره وسط به مدت ۱ ساعت تا یک ساعت و ۱۵ دقیقه طبخ میکنیم. ۵ دقیقه قبل از تمام شدن طبخ قسمت گریل را روشن میکنیم تا سطح گوشت کاملا سرخ شود.
برای مطمین شدن از طبخ گوشت بهتر است از حرارت سنج استفاده کنید. حرارت سنج را در قسمت پایین و بدون استخوان گوشت تا مرکز آن فرو کنید وقتی حرارت مرکز گوشت به ۷۰ تا ۷۲ درجه رسید یعنی که گوشت کاملا پخته شده است. اگر دوست دارید کمی صورتی رنگ باشد وقتی به ۶۵ درجه رسید گوشت را از فر خارج کنید.
بعد از خارج کردن از فر روی آن را با فویل آلومینیومی میپوشانیم و حدود ۱۰ دقیقه صبر میکنیم تا گوشت استراحت کند. اگر بلافاصله گوشت را برش بزنید تمام آب گوشت که در اثر گرما در سطح آن جمع شده است بیرون میریزد و باعث خشک و لاستیکی شدن گوشت میشود. پس اجازه میدهیم تا آب گوشت در تمام سطح آن تقسیم شود بعد برش میزنیم.
همیشه از سبزیجات فصل استفاده کنید و برش منظم بزنید تا بطور یکنواخت طبخ شوند. من از شقاقل و هویج استفاده کردم و حدود نیم ساعت قبل از تمام شدن طبخ گوشت کنار آن ریختم و نمک و فلفل زدم تا همزمان با گوشت بپزند. با اینکار طعم گوشت و سبزیجات بهم میرسد و باعث طعم دار شدن هر دو میشود.
از سیب زمینی لهیده و گریل شده و سس قارچ برای کنار گوشت استفاده کردم. ( برای دیدن دستورالعمل ها روی کلمات کلیدی کلیک کنید.) برای ژیگو استفاده از سس های چرب بهتر است چون گوشت ران گوسفند کمی خشک میباشد.
این خوراک لذیذ فرانسوی خیلی سالم، شیک و لوکس است که برای مهمانی و جشن ها انتخاب مناسبی میباشد.
41800cookie-checkژیگو ران گوسفند
نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*