میزآرایی شام شب یلدا


 

میزآرایی شام شب یلدا

انسان برای زنده ماندن به خوردن و نفس کشیدن احتیاج دارد و حواس برای بقای انسان ضروری هستند و ما را قادر میکنند تا به وجود محرک ها پی ببریم و با تنظیم مداوم شرایط بدن در پاسخ به تغییرات محیطی نظم و هماهنگی بدن حفظ شود.

زمان زیادی توی آشپزخانه سپری میکنیم تا یک خوراک خوشمزه بپزیم که هم از خوردنش لذت ببریم و هم به بدنمان انرژی لازم را بدهیم. وقتی غذا را جلویمان قرار میدهیم اول از حس بینایی خودمان استفاده میکنیم و آن را میبینیم بعد از حس بویایی و آن را میبوییم بعد دستمان را دراز میکنیم به طرفش و لمسش میکنیم و در آخر میچشیم.

میزآرایی و دیزاین غذا حرف اول را میزند و فضا و شکل غذا است که به ما آن تجربه دلنشین و خوشمزه تر کردن غذا را به ما میدهد. برای همین است که رفتن به رستورانهای مختلف را دوست داریم و همیشه رستورانهایی که فضایی دلنشین دارند و تمیز هستند توی ذهنمان برای همیشه میمانند.

من خودم شخصا خیلی به میزآرایی اهمیت میدهم و در شبهایی که همنشینی با دوستان و آشنایان دارم سعی میکنم وقت بیشتری برای آن بزارم.

یک تزیین خیلی ساده و طبیعی با انار درست کردم برای شب یلدا که هم برای چیدمان میز و هم برای یلدا برون عروس میتوان استفاده کرد.

از آنجایی که من از تزیین زیادی و مصنوعی اصلا خوشم نمیاد دور دهانه انار را کمی پرچم که برای گلسازی استفاده میشود پیچیدم و زیر انار هم کمی از برگ کاج نرم استفاده کردم. از شمع های باریک که اینجا برای درخت کریسمس استفاده میکنند، انتخاب کردم تا در دهانه انار جا شود و برای ثابت ماندن شمع از کمی فویل آلمینیومی استفاده کردم و خیلی ظریف داخل دهنه انار قرار دادم تا دیده نشود.

به نظر من تزیین ساده و شیکی است. برای تمام جوان هایی که راهی خانه بخت هستند آرزوی خوشبختی میکنم.

یلدای همگی مباااارک.❤️?

43620cookie-checkمیزآرایی شام شب یلدا
نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*