کلاب ساندویچ باز با مرغ


مواد لازم ساندویچ برای هر نفر
۱ عدد سینه مرغ  تکنیک استیک مرغ ساده و آبدار ( برای دیدن دستورالعمل روی کلمه کلیدی کلیک کنید.)
۱/۲ آواکادو
۲ ورقه نان جو
۲ ورقه بیکن سرخ شده
۱ عدد خیارشور
۲ عدد گوجه گیلاسی
۵ حلقه پیاز
کاهو

۱  قاشق غذاخوری سس کاری ( برای دیدن دستورالعمل لطفا روی کلمه کلیدی کلیک کنید.)

طرز تهیه 
برای کلاب ساندویچ معمولا نان تست استفاده میکنند که من شخصا به هیچ وجه دوست ندارم. به نظر من یکی از ناسالم ترین و بی مزه ترین نانها نان تست میباشد.
امروزه که مردم بیشتر به تغذیه خود اهمیت میدهند و جوانها با وسواسی و دانش بیشتر خوراک روزانه خودشان را انتخاب میکنند. کلاب ساندویچ در رستوران ها و کافه های مدرن دانمارک بصورت باز سرو میشود که هم شکل زیباتری دارد و هم اشتها برانگیزتر است. در انتخاب نان آن هم از نانهای جو یا نان های تیره پر مغز از آپشن های جدید این ساندویچ خوشمزه میباشد.

برای درست کردن سینه مرغ به تکنیک استیک مرغ ساده و آبدار که قبلا دستورالعمل آن را گذاشتم مراجعه کنید. برای مراجعه به دستور روی کلمه کلیدی در مواد لازم کلیک کنید.
من نان جو پر مغز را انتخاب کردم و در توستر حدود ۲۰ ثانیه گرم کردم. یک ورقه را به صورت کج از وسط برش زدم برای روی ساندویچ و یک ورقه کامل را هم برای زیر آن انتخاب کردم.
ورقه زیری را سس مالیدم بعد با سه مدل کاهو کاملا پوشاندم. از لولا روسا برای کناره استفاده کردم و طوری قرار دادم هم نان معلوم نباشد هم ساندویچ را بزرگ و زیباتر نشان دهد. سینه مرغ را برش اریب نازک زدم و همه را باهم همانطور یک دست روی نان قرار دادم.
روی مرغ را دوباره کمی سس زدم طوری که فقط مرکز آن باشد چون سس نباید دیده شود. بعد نصف آواکادو را مثل سینه مرغ برش اریب نازک زدم و تمام برش ها را بصورت جمع و یکدست روی سس گذاشتم. خیارشور را هم برش مثل بادبزن زدم و کنار آواکادو گذاشتم و با بیکن و حلقه پیاز ها و گوجه کار را تمام کردم و نان برش زده را کنار ساندویچم قرار دادم.
تزیین ساندویچ باز خیلی مهم است که شیک و وسط آن کمی بلند تر از اطراف آن باشد، شکل شلخته و یا بی نظم خیلی در تجربه طعم آن تاثیر دارد.
مخصوصا اگر که برای مشتری در رستوران و یا کافه خودتان سرو میکنید حتما به نحوه سرو این ساندویچ دقت زیادی بکنید.
این ساندویچ در حین ساده گی طعمی بی نظیر دارد و خیلی سالم است.

44110cookie-checkکلاب ساندویچ باز با مرغ
نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*