پنینی موزارلا و آواکادو با نان جو


مواد لازم 
نان جو
پستو ( پستو ریحان، پستوى جعفرى، پستو روكولا (Rucola pesto ) برای دیدن دستورالعملها روی کلمات کلیدی کلیک کنید.
پنیر موزارلا تازه
آواکادو
گوجه
طرز تهیه
پنینی یا پنینو ساندویچ ایتالیایی که معمولا با نان های ایتالیایی سیابتا یا میشتا و یا باگت درست میشود. از آنجایی که من نان سفید را نمیپسندم با نان جو درست کردم.
برای هر حدد پنینی دو ورقه نان جو لازم است، روی هر دو ورقه نان را پستوی دلخواه را میمالیم.
سپس آواکادو ورقه شده را روی یکی از ورقه های نان میگذاریم و روی آن دو تا سه ورقه موزارلای تازه گذاشته و در آخر هم گوجه ورقه شده را قرار میدهیم و ساندویچ را با آن یکی ورقه نان میبندیم.
اگر که ساندویچ ساز دارید، ساندویچ را داخل آن تست میکنیم تا روی نان گریل شود و پنیر هم کمی آب شود. اگر که ساندویچ ساز ندارید، در تابه گریل یا روی گریل معمولی درست کنید. بدین صورت که تابه را کمی با برس چرب میکنیم و روی حرارت قرار میدهیم وقتی تابه گرم شد ساندویچ را در آن قرار میدهیم و یک در چدنی سنگین یا هر ظرف سنگینی که دم دست داریم، با فشار دست روی ساندویچ قرار میدهیم و اجازه میدهیم تا نان گریل شود و خط گریل روی آن بیافتد. پنیر موزارلا شروع میکند به آب شدن وقتی که نان گریل شد بر میگردانیم تا طرف دیگر آن هم به همین شکل گریل شود.
این ساندویچ بسیار خوشمزه و سالم خیلی راحت و سریع درست میشود. برای روزهایی که وقت زیادی برای آشپزی نداریم و دوست داریم یک غذای سریع و خیلی خوشمزه و سالم بخوریم انتخاب مناسبی است.

44450cookie-checkپنینی موزارلا و آواکادو با نان جو
نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*