شربت نارنج با پرتقال و بهارنارنج

 

برای یک لیتر

مواد لازم
۱ پیمانه آب نارنج تازه
۲ پیمانه آب پرتقال تازه
۴ پیمانه شکر
۱ پیمانه آب
۴ عدد رنده پوست نارنج
۲ قاشق غذاخوری شکوفه بهارنارنج
نوک قاشق چایخوری جوهر لیمو

طرزتهیه
آب نارنج، آب پرتقال، شکر و آب را باهم مخلوط کرده روی حرارت قرار میدهیم حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه شربت را میجوشانیم، در حین جوشیدن کف روی شربت را با قاشق جمع میکنیم ( اینکار باعث میشود که شربت شفاف و شیشه ای داشته باشیم.) و حرارت خاموش کرده رنده پوست نارنج و شکوفه بهارنارنج و جوهر لیمو را اضافه میکنیم و اجازه میدهیم شربت خنک شود سپس در صافی ریخته و اجازه میدهیم شربت خودش با زمان از صافی رد شود، اگر با فشار دست و قاشق انجام دهید شربت تار میشود.
نکته مهم در درست کردن این شربت این است که پوست نارنج فقط قسمت نارنجی آن رنده شود چون باعث تلخ شدن آن میشود. نکته دوم اینکه به هیچ وجه پوست و شکوفه بهار نارنج با آن جوشیده نشود چون شربت رنگش قهوه ای و بد رنگ میشود.
بطری که قرار است شربت را در آن بریزیم با آب و صابون خوب شسته سپس با آب جوش کاملا ضد عفونی میکنیم. شربت را در آن ریخته و درش را میبندیم و در یخچال نگهداری میکنیم.
اینجا چون شکوفه بهار نارنج نیست من از بهارنارنجی که در شکر خوابانده شده و از ایران آوردم استفاده کردم. نارنج اینجا خیلی کم پیدا میشود وقتی هم که پیدا میکنم از شوق آن دوست دارم یک چیز متفاوت با آن درست کنم. باید بگم که طعم این شربت یا سیروپ بی نظیر است. میتوانید سیروپ را روی پان کیک یا کرپ ریخته بعنوان دسر خوشمزه سرو کنید و یا روی بستنی و یا اسموتی بریزید.

خامه را بزنید تا فرم بگیرد و کمی از این سیروپ را به آن اضافه کنید و لابه لای کیک استفاده کنید. برای مزه دار کردن قهوه به عنوان اورنج کافی میتوانید سرو کنید. بسته به اینکه چقدر ذهن خلاقی داشته باشید از این سیروپ میتوانید استفاده کنید.

در درینک های مختلف هم کاربرد خیلی خوبی دارد.

46640cookie-checkشربت نارنج با پرتقال و بهارنارنج
نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*