دالگونا کافی (Dalgona coffee)


برای دو نفر

مواد لازم
۲ قاشق غذاخوری قهوه فوری (Instant coffee)
۲ قاشق غذاخوری شکر
۲ قاشق غذاخوری آب جوش
۲ پیمانه شیر کم چرب گیاهی یا معمولی

چند تکه یخ
شکلات تلخ رنده شده

طرز تهیه
آب جوش و قهوه و شکر را با هم مخلوط میکنیم و با هم زن برقی حدود ۲ دقیقه میزنیم تا کاملا کف کند و به شکل خامه زده و فرم گرفته شود. شیر را در لیوان ها ریخته همراه با یخ سپس خامه قهوه را روی آن میریزیم و با شکلات تلخ رنده شده تزیین میکنیم.
این قهوه که هم بصورت گرم هم سرد سرو میشود، ترند این روزهای شبکه های اجتماعی بخصوص اینستاگرام میباشد.

درست کردن این قهوه خیلی ساده و نیاز به هیچ چیز خاص یا پیچیده ای ندارد.

اما این نوشیدنی خوشمزه از کجا آمده؟ هندی ها نوعی قهوه به نام «قهوه فنتی هوی» (Phenti Hui Coffee) دارند که در زبان هندی به معنای «قهوه زده شده» است و می توان گفت قهوه دالگونا در واقع بر اساس همین قهوه ی هندی شکل گرفته. البته نحوه ی اضافه شدن شیر به ترکیب در این دو نوشیدنی متفاوت است.

اما چه شد که پای قهوه دالگونا به فضای مجازی باز شد؟ ماجرا از این قرار بود که یک بازیگر اهل کره جنوبی به رستورانی در منطقه ی خودمختار ماکائو چین رفته بود و در آن جا نوشیدنی مشابهی برای او سرو کردند که او را به یاد «دالگونا»، نوعی تافی لانه زنبوری کُره ای انداخت و این بازیگر هم بعداً در یک برنامه ی تلویزیونی کره جنوبی تجربه ی خود را با مردم به اشتراک گذاشت.

این اتفاق باعث شد کانال های یوتیوب کره جنوبی شروع به تهیه ی نمونه ی خانگی قهوه دالگونا با هشتگ «چالش قهوه دالگونا» (#dalgonacoffeechallenge) کنند. طولی نکشید که پای این ترند به دیگر شبکه های اجتماعی و سرتاسر اینترنت هم باز شد.

47040cookie-checkدالگونا کافی (Dalgona coffee)
نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*