مارمالاد انگور فرنگی


برای تقریبا ۴ دسی لیتر

مواد لازم

۳۰۰ گرم انگور فرنگی

۱۳۰ گرم شکر

۱/۳ پیمانه آب

۱ قاشق مرباخوری پودر وانیل

۲ قاشق مرباخوری پودر ژلاتین یا ۴ ورقه ژلاتین

طرز تهیه

انگور فرنگی را با دقت از خوشه جدا میکنیم طوری که له نشوند در ظرف ریخته و پر از آب میکنیم تا ساقه و برگ های خشک باقیمانده در آن روی آب قرار گیرد و از آن ها جدا شود.

انگور فرنگی های شسته شده را به همراه آب و شکر و وانیل روی حرارت قرار میدهیم و اجازه میدهیم ۵ دقیقه بجوشد همزمان کف روی آن را با قاشق تمیز جمع میکنیم. ( اینکار باعث میشود تا مارمالاد شفاف و شیشه ای شود.)

بعد پودر ژلاتین را اضافه میکنیم و هم میزنیم و اجازه میدهیم تا مارمالاد ۵ دقیقه دیگر هم بجوشد.

(( نکته مهم در مورد ژلاتین: در صورت مصرف ورقه ژلاتین ورقه ها را در آب سرد قرار میدهیم بعد از چند دقیقه کاملا نرم میشوند بعد به مارمالاد اضافه میکنیم. در صورت مصرف پودر ژلاتین، کمی شکر را با پودر مخلوط کرده بعد مقدار کمی آب سرد به آن اضافه کرده و کمی صبر میکنیم تا ژلاتین پف کند بعد به مارمالاد اضافه میکنیم. اگر پودر ژلاتین یا ورقه ژلاتین را مستقیم در مارمالاد بندازید مثل لاستیک میشود.))

شیشه های مورد نظر را با آب جوش یا در ماشین ظرفشویی میشوریم تا کاملا ضدعفونی و عاری از هر گونه چربی و کثیفی شوند سپس مارمالاد را در آن ریخته وقتی که خنک شد درش را میبندیم و در یخچال نگهداری میکنیم. تا زمانیکه از قاشق کاملا تمیز برای استفاده از آن بکار میبرید و در یخچال بعد هر بار مصرف قرار میدهید، این مارمالاد را میتوان نگه داشت. اگر قاشق کثیف و چرب داخل آن کنید کپک میزند و غیر قابل استفاده میشود.

این مارمالاد خیلی خیلی خوشمزه است که بعنوان صبحانه در کنار پنیر و کره میتوان سرو کرد و یا روی پان کیک یا چیز کیک و یا بستنی یا در کیک های خامه ای میتوان مخلوط خامه زده کرد و استفاده کرد.

48710cookie-checkمارمالاد انگور فرنگی
نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*