مارمالاد تمشک آبی


مواد لازم

۳۰۰ گرم تمشک آبی

۱۵۰ گرم شکر

۱ قاشق غذاخوری آبلیمو

۱ قاشق مرباخوری پودر وانیل

۱ قاشق مرباخوری پودر ژلاتین یا ۲ ورقه ژلاتین

طرز تهیه

تمشک آبی را شسته با شکر و آبلیمو مخلوط میکنیم حدود یکساعت صبر میکنیم تا تمشک ها کمی آب بیندازند.

روی حرارت متوسط قرار میدهیم، وقتی جوشید کف روی آن را با قاشق جمع میکنیم. حدود ۱۰ دقیقه که جوشید پودر وانیل و پودر ژلاتین را اضافه میکنیم و آروم هم میزنیم تا پودر ژلاتین و پودر وانیل کاملا حل شوند.

(( نکته مهم در مورد ژلاتین: در صورت مصرف ورقه ژلاتین ورقه ها را در آب سرد قرار میدهیم بعد از چند دقیقه کاملا نرم میشوند بعد به مارمالاد اضافه میکنیم. در صورت مصرف پودر ژلاتین، کمی شکر را با پودر مخلوط کرده بعد مقدار کمی آب سرد به آن اضافه کرده و کمی صبر میکنیم تا ژلاتین پف کند بعد به مارمالاد اضافه میکنیم. اگر پودر ژلاتین یا ورقه ژلاتین را مستقیم در مارمالاد بندازید مثل لاستیک میشود.))

شیشه مورد نظر را با آب جوش یا در ماشین ظرفشویی میشوریم تا کاملا ضدعفونی و عاری از هر گونه چرب و کثیفی شود. سپس مارمالاد را در آن ریخته وقتی که خنک شد درش را میبندیم و در یخچال نگهداری میکنیم. تا زمانیکه از قاشق کاملا تمیز برای استفاده از آن بکار میبرید و در یخچال بعد از هر بار مصرف قرار میدهید، این مارمالاد را میتوان نگه داشت. اگر قاشق کثیف و یا چرب داخل آن کنید کپک میزند و غیر استفاده میشود.

مارمالادی بی نظیر برای صبحانه یا روی پان کیک، بستنی، یا مخلوط خامه زده شده برای درست کردن کیک و یا در کنار پنیر میتوان سرو کرد. 

49160cookie-checkمارمالاد تمشک آبی
نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*