مارمالاد ریواس و توت فرنگی


مواد لازم 

۳۰۰ گرم توت فرنگی

۳۰۰ گرم ریواس قرمز رنگ

۲۰۰ گرم شکر

۱ قاشق مرباخوری پودر وانیل

۱ قاشق مرباخوری پودر ژلاتین

طرز تهیه

توت فرنگی ها را شسته بسته به اندازه آنها به دو یا ۴ قسمت تقسیم میکنیم، اگر ریز هستند احتیاجی به خرد شدن ندارند. ریواس ها را هم شسته و به تکه های ۱ سانتی خرد میکنیم و با شکر و وانیل مخلوط کرده روی حرارت متوسط قرار میدهیم. 

احتیاجی به آب نیست چون توت فرنگی و ریواس به اندازه کافی آب میاندازد. بعد از ۱۰ دقیقه پودر ژلاتین را اضافه میکنیم وقتی حل شد از روی حرارت برمیداریم و کف روی مارمالاد را میگیریم. 

(( نکته مهم در مورد ژلاتین: در صورت مصرف ورقه ژلاتین ورقه ها را در آب سرد قرار میدهیم بعد از چند دقیقه کاملا نرم میشوند بعد به مارمالاد اضافه میکنیم. در صورت مصرف پودر ژلاتین، کمی شکر را با پودر ژلاتین مخلوط کرده بعد مقدار کمی آب سرد به آن اضافه کرده و کمی صبر میکنیم تا ژلاتین پف کند بعد به مارمالاد اضافه میکنیم. اگر پودر ژلاتین یا ورقه ژلاتین را مستقیم در مارمالاد بندازید مثل توپ لاستیکی میشود.))

نکته مهم مارمالاد بیشتر از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی حرارت نماند چون کاملا له و رنگش کدر میشود.

شیشه های مورد نظر را خوب شسته و با آب جوش ضدعفونی میکنیم و یا در ماشین ظرفشویی میشوریم. باید صد در صد مطمئن از تمیز بودن آنها شد چون اگر کمی چربی یا کثیفی در ظرف بماند مربا کپک میزند. 

تا زمانی که مارمالاد را در ظرف تمیز و در یخچال نگهداری میکنید و برای هر بار مصرف از قاشق تمیز استفاده کنید میتوانید آن را نگه دارید. 

ریواس را خیلی راحت میتوانید مثل من در حیاط خودتان بکارید و هر سال تابستان و پاییز از آن بهره ببرید. 

این مارمالاد با ترکیب ریواس و توت فرنگی طعم شگفت انگیزی دارد.

از این مارمالاد من برای صبحانه، روی ماست، روی چیز کیک و یا در خامه زده شده برای فیلینگ کیکهام استفاده میکنم. 

49320cookie-checkمارمالاد ریواس و توت فرنگی
نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*