سبزه (هفت سین ۱۴۰۰)


سبزه

سبزه از خیلی بذرها و بنش ها میشود درست کرد. من سبزه ای که بشود از آن استفاده کرد را بیشتر دوست دارم. هر سال کلی انرژی و آب صرف درست کردن این سبزه ها میشود بعد هم خیلی ها بیرون میندازند یا در طبیعت رها میکنند که من کاملا مخالف هستم. مثل بذر شاهی و ریحان چون من روی پنبه میکارم راحت بعد از بلند شدن مستقیم قیچی میکنم و بدون هیچ شستنی تمیز توی غذا و یا برای خوردن از آن بهره میبرم.

من از اسفنج گل آرایی حلقه ای بیشتر استفاده میکنم چون بعد روی گلدانهای مختلف قرار میدهم و راحت از وسط حلقه برای گل آرایی استفاده میکنم.

نکته دوم اسفنج را وقتی سیراب میکنی مطمئن میشوی در ساعتهایی که بیرون از خانه هستی و نمیتوانی آب روی سبزه اسپری کنی خشک نمیشود. چون بذر ریشه ی زیادی ندارد اگر کمی رطوبت از دست دهد سریع خشک شده و میمیرد.

اسفنج گل آرایی را با آب جوش کاملا سیراب میکنم، چون آب جوش باعث میشود سریع جذب اسفنج شود، اگر آب سرد بریزیم باید چند ساعتی صبر کرد تا جذب اسفنج شود.

من چون اسفنجی استفاده کردم که کف آن از مقواس حتما باید از آب جوش برای سیراب کردن استفاده کنم. بعد با پنبه یکدست روی اسفنج را میپوشانم خوب با آب روی آن را اسپری میکنم.

جاهایی که پنبه بیشتری احتیاج دارد را دوبار ترمیم میکنم و مجددا با آب پنبه را سیراب میکنم.

بذر مورد نظر من در این فیلم شاهی و خاکشیر بود شما از تخم کتان، تخم شربتی، ریحان هم میتوانید استفاده کنید.

بهترین بذرها شاهی و ریحان هستند که از همه بهتر رشد میکنند، هم خیلی تراکم خوبی دارند و هم خیلی سریع رشد میکنند و هم خیلی خوشبو هستند.

بذر را با انگشت مرطوب به اسفنج با حوصله میچسبانیم، دقت کنید جای خالی باقی نماند چون سبزه بعد از رشد خیلی زیبا تر میشود. بعد خوب با آب اسپری میکنیم. جلوی پنجره جایی که آفتاب هست قرار میدهیم و روزی ۷ تا ۸ بار خوب با آب اسپری میکنیم و اگر احتیاج به سیراب کردن اسفنج بود کمی آب روی اسفنج میریزیم. ( به فیلم آموزشی در بالا نگاه کنید.)

مرتب باید نگاه کرد بذر باید همیشه خیس باشد. وقتی که رشد کرد و کاملا سبز شد برای اینکه جلوی رشد را متوقف کنیم در جای سرد نگه داری میکنیم. دمای ۳ تا ۴ درجه رشد سبزه را کاملا متوقف میکند.

من این پست را یکم دیر گذاشتم چون منتظر سبز شدن سبزه ها برای عکاسی و فیلمبرداری بودم. امیدوارم این تجربه من برای شما هم قابل استفاده باشد.

بهاران خجسته باد.

58300cookie-checkسبزه (هفت سین ۱۴۰۰)
نوشته‌ ويدا

ويدا

دیدگاه خود را ارسال کنید

*